W przyszłym roku jubileusz targów EuroLab

| Gospodarka Artykuły

W dniach od 14 do 16 marca 2018 roku odbędą się 20 Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Wydarzenie organizowane przez firmę MT Targi Polska jest specjalistyczną imprezą o charakterze biznesowo-naukowym, powstającą przy współpracy merytorycznej przedstawicieli świata nauki, środowiska akademickiego, instytucji branżowych oraz ośrodków naukowo-badawczych. W ubiegłym roku w targach wzięło udział 142 wystawców z 13 krajów oraz 6 tys. zwiedzających.

W przyszłym roku jubileusz targów EuroLab

W trakcie targów swoją ofertę prezentują producenci i dystrybutorzy między innymi wyposażenia laboratoriów, aparatury analitycznej, sprzętu optycznego i kontrolno-pomiarowego, substancji chemicznych, naczyń i szkła laboratoryjnego. Wśród wystawców znajdują się także instytucje certyfikujące, firmy i jednostki, które posiadają rozwiązania i usługi dla branży laboratoryjnej. Targi EuroLab są kierowane przede wszystkim do przedstawicieli laboratoriów przemysłowych, analitycznych, medycznych i szpitalnych oraz działów kontroli jakości, a także specjalistów do spraw ochrony środowiska, metrologii, kryminologii, weterynarii i epidemiologii.

W trakcie trzech przyszłorocznych dni targowych odbędą się liczne konferencje i seminaria prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów z zakresu analityki chemicznej, biotechnologii i Life Science, metrologii, diagnostyki laboratoryjnej oraz nanotechnologii. Targom towarzyszą także prestiżowe konkursy, które promują innowacyjne produkty i usługi dla branży laboratoryjnej.

Nowoczesne technologie oraz rozwiązania wspierające rozwój i konkurencyjność firm z tego sektora zostaną nagrodzone w piątej edycji konkursu o Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Eksperci z wiodących instytucji naukowych dokonają oceny i wybiorą laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Targów EuroLab 2018 w trzech kategoriach: laboratoryjna aparatura pomiarowa, wyposażenie laboratorium oraz wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego.

Od 7 lat wraz z targami EuroLab odbywają się targi CrimeLab, będące specjalistycznym, branżowym wydarzeniem, na którym spotykają się producenci, dystrybutorzy produktów i usług wykorzystywanych w technice kryminalistycznej wraz z odbiorcami takiej oferty. Ideą CrimeLab jest stworzenie miejsca do biznesowych spotkań, prezentacji oferty oraz przekazywania fachowej wiedzy.

Dwudzieste Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz siódme Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56c w Warszawie.

źródło: MT Targi Polska