Jubileusz 25 lat Parkera w Polsce

| Gospodarka Artykuły

Dla firmy Parker Hannifin rok 2017 jest wyjątkowy - lider w zakresie technologii sterowania i napędu obchodzi podwójny jubileusz: 100-lecie swojego istnienia na świecie oraz 25-lecie rozpoczęcia działalności w Polsce. Z tej okazji 2 września br. zorganizowana został uroczysta Gala, na której wraz z partnerami biznesowymi spółka świętowała ćwierć wieku obecności na polskim rynku. Na uroczystości obecni byli członkowie zarządu Parkera: Joachim Gühe - Prezydent Parker Hannifin EMEA, Aliki Jaworska - Vice President Human Resources EMEA oraz Anders Hagberg - Vice President Sales North East.

Jubileusz 25 lat Parkera w Polsce

Parker wczoraj i dziś

Początki działalności Parkera w Polsce sięgają roku 1992, gdy w Warszawie rozpoczęło działalność biuro przedstawicielskie. W 1995 roku powstała spółka handlowo-produkcyjna, która w Warszawie rozpoczęła pełną obsługę klientów, a w zakładzie we Wrocławiu produkcję złączy hydraulicznych Ermeto. W roku 2004 zakład produkcyjny z Wrocławia przeniósł się do nowoczesnego obiektu w Siechnicach, a w Warszawie zostało otwarte nowe biuro centrali firmy, które wraz z oddziałami w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni prowadzi działalność handlową.

Początek lat dwutysięcznych wiązał się z dynamicznym rozwojem sieci centrów serwisowych ParkerStore. Obecnie w Polsce funkcjonuje 37 placówek ParkerStore i 21 serwisów pomocy technicznej Hose Doctor, które działają w terenie i są prowadzone przez dystrybutorów firmy Parker. W ciągu ostatnich lat rozszerzeniu uległa też działalność produkcyjna, która ma miejsce w zakładach w Siechnicach (złącza rurowe), we Wrocławiu (akumulatory i chłodnice), a także w Gryfinie (komponenty do motoryzacji). We Wrocławiu działa też Centrum Usług Wspólnych firmy Parker (Parker Hannifin ESSC), którego zadaniem jest obsługa finansowo-księgowa europejskich jednostek Parkera. Obecnie w firmie Parker Hannifin w Polsce pracuje około 900 pracowników.

Gala jubileuszowa okazją do podziękowania partnerom biznesowym oraz pracownikom Parkera

Joachim Gühe - Prezydent Parker Hannifin EMEA oraz Tadeusz Krawczyk - Dyrektor Generalny Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o podziękowali partnerom biznesowym i klientom za zaufanie i lojalność, a pracownikom Parkera za wkład w sukces firmy.
- Wszyscy mamy powody do dumy z powodu tego co zdarzyło się w przeszłości, lecz obecnie, co jest nawet ważniejsze, nadszedł czas by spojrzeć także w przyszłość. Szczególnie trzeba podkreślić ostatnie zmiany,  które miały miejsce - akwizycję firmy Clarcol, nową grupę Motion and Systems, nową organizację spółek handlowych. Jestem absolutnie przekonany, że mamy przed sobą jasną przyszłość - mówił Joachim Gühe.

Zaproszeni na uroczystość goście mieli okazję obejrzeć film przedstawiający obecnie działające jednostki Parkera w Polsce - spółkę handlową z siedzibą w Warszawie, zakłady produkcyjne w Siechnicach (TFDE), Wrocławiu (ACDE) i Gryfinie (Prädifa), a także Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin ESSC. Część oficjalną spotkania zakończyły przemówienia i życzenia od przedstawicieli firm współpracujących z Parkerem.

Podsumowanie obu jubileuszy - 100-lecia i 25-lecia - znalazło wyraz w pokazie malowania piaskiem, który wykonała Tetiana Galitsyna. Piaskowe obrazy przedstawiały historię rozwoju firmy Parker od początków w roku 1917 po dzień dzisiejszy, z uwzględnieniem 25 lat działalności Parkera w Polsce.

Ważnym punktem jubileuszowej Gali była zakończona dużym sukcesem aukcja charytatywna prac podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, z którym współpracuje Parker w Polsce. Obecna na Gali Dyrektor Krajowa SOS Pani Barbara Rajkowska krótko przybliżyła też zebranym nie tylko problemy i potrzeby dzieci będących pod ich opieką, ale także ich umiejętności i pasje.

Ukoronowaniem jubileuszowego wieczoru stał się występ Anny Marii Jopek wraz zespołem.

Joachim Gühe Malowanie piaskiem - Tetiana Galitsyna Aukcja charytatywna Koncert Anny Marii Jopek

źródło: Parker Hannifin