Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa

| Gospodarka Artykuły

Amerykańska firma Rexnord, zajmująca się systemami napędowymi i gospodarką wodną, za nieujawnioną kwotę kupuje niemieckiego producenta sprzęgieł mechanicznych - Centa Power Transmission (Centa Antriebe Kirschey). Transakcja, która ma zostać zamknięta do końca lutego bieżącego roku, spowoduje dodanie około 100 mln dolarów do, wynoszących obecnie 1,9 mld dolarów, przychodów Rexnorda.

Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa

Centa, z siedzibą w Haan w Niemczech, produkuje elastyczne sprzęgła i wały napędowe do zastosowań przemysłowych, morskich, kolejowych i energetycznych. Mając oddziały w 10 krajach, zatrudnia na całym świecie około 450 pracowników.

Firma od 1970 roku rozwiązuje skomplikowane problemy związane z przekazywaniem napędu i drganiami skrętnymi. Sprzęgła, które osiągają wartości przekazywanego momentu od 10 Nm do 20 MNm, są stosowane głównie w urządzeniach napędzanych silnikami wysokoprężnymi, w których tłumią drgania skrętne silnika.

Rexnord, z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin, składa się z dwóch strategicznych jednostek - Process & Motion Control oraz Water Management. Amerykańska firma zatrudnia na świecie około 8 tys. pracowników. Oddział Process & Motion Control projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje mechaniczne komponenty wykorzystywane w złożonych systemach napędowych. Jednostka Water Management projektuje i dostarcza produkty podnoszące jakość wody oraz zapewniające bezpieczeństwo i kontrolę przepływu, a także konserwację instalacji.

CEO firmy Rexnord, Kevin Zaba, spodziewa się, że przejęcie firmy Centa zapewni znaczne synergie w zakresie przychodów i kosztów, i uważa, że uzupełniający się portfel produktów otwiera przed firmami wiele nowych możliwości rozwoju.

źródło: Drives & Controls