Regal i Rexnord tworzą giganta w dziedzinie układów napędowych

| Gospodarka Silniki i napędy

Rexnord, dostawca mechanicznych układów napędowych z siedzibą w USA, łączy swoją jednostkę działającą w zakresie sterowania procesami i ruchem (PMC - Process and Motion Control) z działalnością swojego większego rywala - Regal Beloit, by stworzyć nową firmę, która przyjmie nazwę jednostki Rexnorda i w 2022 r. będzie mogła wygenerować sprzedaż o wartości 4,5 mld dolarów.

Regal i Rexnord tworzą giganta w dziedzinie układów napędowych

Umowa będzie miała formę transakcji wolnej od podatku, znanej jako Reverse Morris Trust, w ramach której Rexnord wydzieli biznes PMC i połączy go z Regal Beloit. Biznes PMC dzięki temu będzie wart około 3,69 mld dolarów. Transakcja ma być sfinalizowana w czwartym kwartale 2021 r.

Przed potencjalną dywidendą dla udziałowców Regala i odpowiednią korektą własności dla akcjonariuszy Rexnorda, udziałowcy Regala będą posiadali 61,4%, a udziałowcy Rexnorda 38,6% połączonego podmiotu. Oczekuje się, że w pierwszym roku synergie kosztowe wyniosą około 70 mln dolarów, a w trzecim wzrośną do 120 mln dolarów.

Obie firmy twierdzą, że transakcja połączy ich komplementarne oferty, by stworzyć wiodącego gracza na rynku przemysłowych układów napędowych z kompletnym portfolio obejmującym cały układ napędowy. Wypełnione zostaną luki w portfolio firmy Regal, zwiększony będzie zasięg dotyczący klientów oraz różnorodność produktów. Regal zrównoważy także swoją ofertę w zakresie przenoszenia mocy (wzrost z 24 do 47% sprzedaży), silników (spadek z 55 do 38%) oraz produktów specjalistycznych i niszowych (spadek z 21 do 15%).

Transakcja przyspieszyć ma prace badawczo-rozwojowe i stworzyć nowe ścieżki rozwoju, z rozszerzeniem aktywności poza Amerykę Północną i zwiększeniem ekspozycji na szybko rozwijające się rynki, takie jak żywność i napoje, automatyzacja oraz lotnictwo.

Regal Beloit produkuje silniki elektryczne i sterowanie, generatory i produkty do przenoszenia mocy. Posiada cztery segmenty operacyjne: systemy komercyjne, systemy przemysłowe, systemy klimatyzacyjne i przenoszenie mocy. Marki firmy zajmujące się przenoszeniem mocy, to SealMaster, Modsoft, Morse, Kop-Flex, Grove Gear, Hub City, Jaure, Browning, System Plast i McGill.

Rexnord ma dwie strategiczne platformy - sterowanie procesami i ruchem oraz zarządzanie wodą. Zatrudnia około 6400 osób na całym świecie. Marki Rexnorda, to Centa, Falk, Tollok, Link-Belt, Berg, Stearns i Highfield.

źródło: Drives & Controls