WEG przejmuje od Regal Rexnord biznes przemysłowych silników elektrycznych i generatorów

| Gospodarka Aktualności

Brazylijska firma WEG ogłosiła przejęcie za 400 mln dolarów jednostek zajmujących się silnikami i generatorami przemysłowymi, które stanowią ważną część Regal Rexnord Industrial Systems. Transakcja dotyczy marek Marathon, Cemp i Rotor.

WEG przejmuje od Regal Rexnord biznes przemysłowych silników elektrycznych i generatorów

Przejęcie wesprzeć ma ciągły rozwój Grupy WEG na rynkach przemysłowych silników elektrycznych i generatorów, poprzez dołączenie uznanych marek i linii produktowych, które uzupełniają obecne portfolio Grupy. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2024 r., pod warunkiem uzyskania zgód organów regulacyjnych i spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia. Regal Rexnord przeznaczy wpływy ze sprzedaży na redukcję swojego zadłużenia.

W ramach umowy WEG zintegruje około 2800 osób pracujących w 10 fabrykach w siedmiu krajach (USA, Meksyk, Chiny, Indie, Włochy, Holandia i Kanada) oraz oddziałach handlowych w 11 krajach. W 2022 r. spółki te osiągnęły przychody operacyjne w wysokości 541,5 mln dolarów, przy skorygowanej marży EBITDA na poziomie 9,5%.

Regal Rexnord powstał w ubiegłym roku w wyniku połączenia producenta silników elektrycznych i mechanicznych układów napędowych Regal Beloit z jednostką Rexnord Process and Motion Control. Wówczas połączona firma zatrudniała około 29 tys. osób w zakładach produkcyjnych na pięciu kontynentach.

Na początku bieżącego roku Regal Rexnord kupił Altra Industrial Motion za 4,95 mld dolarów, twierdząc, że w efekcie powstanie globalny dostawca automatyki, realizujący ponad 70% sprzedaży na rynkach rozwijających się, a także łączący dopełniające się rozwiązania obu firm w zakresie przenoszenia mocy.

Regal Rexnord, z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin, ma obecnie cztery segmenty operacyjne: Automation & Motion Control, Industrial Powertrain Solutions, Power Efficiency Solutions oraz Industrial Systems. Zatrudnia 36 tys. osób na całym świecie.

źródło: Electronic Specifier, Drives & Controls