WEG przejmuje napędowy oddział firmy Gefran

Brazylijski WEG, zajmujący się inżynierią ruchu i automatyką, za około 23 mln euro kupuje dział Motion Control włoskiego producenta automatyki i czujników - firmy Gefran. Transakcja zwiększy moce produkcyjne firmy WEG w Europie. Niedawno WEG ogłosił, że w Portugalii ​​buduje nową fabrykę silników, inwestując 23,5 mln euro.

Posłuchaj
00:00

Założona w 1960 roku i notowana na włoskiej giełdzie firma Gefran funkcjonuje w podziale na trzy jednostki biznesowe: sterowanie ruchem, komponenty automatyki oraz czujniki. Biznes dotyczący sterowania ruchem, który przejmuje WEG, rozwija i produkuje napędy o zmiennej prędkości, przetwornice DC, specjalistyczne serwonapędy i sterowniki wind. W fabrykach we Włoszech, Niemczech, Chinach i Indiach ma około 180 pracowników. Jednostka Motion Control ma klientów i prowadzi działalność w ponad 70 krajach. W 2021 r. wygenerowała przychody o wartości około 44,8 mln euro, z całkowitych przychodów firmy Gefran wynoszących 160 mln euro.

Obie firmy podzielają wspólne wartości i wizje, a stabilne tworzenie wartości w czasie uważają za podstawowy cel. Transakcja podlega jeszcze standardowym warunkom, w tym zatwierdzeniu przez europejskie organa regulacyjne.

Źródło: WEG

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
WEG przejmuje od Regal Rexnord biznes przemysłowych silników elektrycznych i generatorów
WEG zaprezentuje rozwiązania klasy premium na targach HVAC Expo w Warszawie
WEG uruchamia nowy oddział w Polsce
WEG przejmuje turecką firmę Volt Electric Motor
WEG i HORSE wspólnie ulepszą napędy lekkich pojazdów użytkowych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów