TE Connectivity negocjuje przejęcie od ABB firmy Entrelec

| Gospodarka Artykuły

Firma TE Connectivity, znana wcześniej pod nazwą Tyco Electronics, prowadzi negocjacje z ABB w sprawie przejęcia jednostki Entrelec specjalizującej się w terminal blockach. Zakup ma pozwolić TE na oferowanie kompletnego systemu połączeniowego w zakresie zasilania, sygnałów oraz danych, ze szczególnym uwzględnieniem trudnych warunków. Żadne ustalenia finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Przejęcie Entreleca przez TE Connectivity wymaga spełnienia zwyczajowych warunków, w tym uzyskania akceptacji organów regulacyjnych i przeprowadzenia konsultacji z reprezentantami pracowników.

TE Connectivity negocjuje przejęcie od ABB firmy Entrelec

TE twierdzi, że gama produktów Entrelec będzie kluczową częścią przyszłej oferty i pomoże w udostępnianiu jednych z najbardziej kompleksowych produktów, technologii i usług w branży.

Firma ABB kupiła francuskiego Entreleca za około 310 mln euro w 2001 r. Entrelec został założony w roku 1920. Obecnie obsługuje klientów w ponad 70 krajach. W Chassieu we Francji firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe, działalność marketingową, sprzedaż i zarządzanie. Zakłady produkcyjne Entreleca działają we Francji i w Polsce.

TE Connectivity to firma warta 13 mld dolarów. Centrala TE mieści się w Szwajcarii. Firma działa w prawie 150 krajach, gdzie zatrudnia 78 tys. pracowników. Historia TE sięga 1794 roku, kiedy to powstała firma Rochester Wire & Cable zajmująca się produkcją lin. Kolejnym ważnym krokiem było utworzenie w 1941 r. Aircraft Marine Products (AMP), specjalizującego się w szybkozłączach elektrycznych. W 1999 r. firmę AMP przejęło Tyco. W 2007 r. Tyco zostało podzielone na trzy części, co dało początek firmie Tyco Electronics, która w 2011 r. zmieniła nazwę na TE Connectivity.

źródło: Drives & Controls