Zamet Industry zmienia nazwę na Zamet

W dniu 6 lutego 2018 roku, w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, zarejestrowane zostały zmiany statutu, notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółki Zamet Industry S.A. obejmujące m.in. zmianę dotychczasowej nazwy spółki. Odtąd spółka będzie prowadzić działalność pod nazwą Zamet S.A. Zmiana nazwy jest konsekwencją i zwieńczeniem procesu transformacji struktury Grupy Zamet do modelu holdingowego. Reorganizację przeprowadzono na przełomie 2017 i 2018 roku.

Posłuchaj
00:00

W obrębie grupy kapitałowej wyodrębniono ze struktury spółki giełdowej dwa zakłady produkcyjne - zakład w Piotrkowie Trybunalskim (Zamet Industry) i zakład w Chojnicach (Mostostal Chojnice) - i wniesiono je do nowo utworzonych spółek (odpowiednio: Zamet Industry Sp. z o.o. Sp.k. oraz Mostostal Chojnice Sp. z o.o. Sp.k.). W ten sposób każdy z zakładów produkcyjnych zyskał przymiot samodzielności oraz możliwość skoncentrowania się na core bussines i promowaniu własnych, samodzielnych marek, będących częścią Grupy Zamet.

Obecnie grupę kapitałową Zamet tworzą: spółka dominująca, tj. notowana na warszawskiej giełdzie Zamet S.A. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim (dotychczasowa nazwa: Zamet Industry S.A.) oraz spółki zależne - Zamet Industry Sp. z o.o. Sp.k. (świadcząca usługi głównie w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych i urządzeń na rzecz odbiorców z sektora Oil & Gas, a także górnictwa i material handling), Mostostal Chojnice Sp. z o.o. Sp.k. (świadcząca usługi głównie w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych mostów i wiaduktów oraz sektora budownictwa przemysłowego i infrastrukturalnego) oraz Zamet Budowa Maszyn S.A. (będąca producentem maszyn i urządzeń dla hutnictwa, metalurgii oraz przemysłu spożywczego, której ofertę uzupełniają ponadto usługi świadczone na rzecz dla różnych sektorów przemysłu). Zamet Budowa Maszyn jest ponadto właścicielem marki Huta Zygmunt, będącej uznaną marką na światowym rynku urządzeń kuźniczych.

źródło: Zamet

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Mostostal Chojnice potrzebuje inwestora strategicznego
Zamet ukończył budowę shiploadera dla firmy ThyssenKrupp

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów