Energetyka napędza rynek systemów SCADA

Według Transparency Market Research wartość światowego rynku systemów SCADA w 2024 roku przekroczy 40 mld dolarów, a popyt na te systemy napędzać będzie głównie branża energetyczna. Wzrost zapotrzebowania na systemy SCADA w tej branży będzie wynikiem rosnącej globalnie liczby projektów automatyzacji sieci energetycznych oraz ich rozbudowy i modernizacji, co szczególnie intensywnie realizowane będzie w Chinach i Indiach.

Posłuchaj
00:00

Dzięki tego typu inwestycjom region Azji i Pacyfiku już teraz staje się coraz ważniejszym rynkiem dla dostawców systemów SCADA, jednak mimo to ich największym odbiorcą pozostanie Ameryka Północna.

Najważniejszym czynnikiem hamującym rozwój omawianego rynku będą obawy o bezpieczeństwo instalacji nadzorowanych przez systemy SCADA, w związku z nasilaniem się cyberataków na zakłady przemysłowe.

Rynek systemów SCADA jest silnie skonsolidowany. Zaledwie sześć firm - Rockwell Automation, Schneider Electric, ABB, Emerson Electric, Honeywell i Siemens - miało w nim w 2015 roku łącznie 60% udziałów. W rezultacie między firmami panuje tu bardzo duża konkurencja, zaś nowi gracze napotykają poważne trudności ze skutecznym wejściem na ten rynek.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Polscy deweloperzy rozwijają oprogramowanie SCADA open-source
Rośnie konkurencja na rynku systemów SCADA
ISA opracuje standard dla systemów SCADA
Schneider Electric o swojej przyszłej strategii w zakresie systemów SCADA

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów