Najlepszy rok w historii firmy Turck

| Gospodarka Komunikacja

Rok 2017 zakończył się dla grupy Turck rekordowym wzrostem na poziomie 15%. Rok ten został zamknięty kwotą obrotu przekraczającą 600 mln euro. Liczba pracowników zatrudnianych przez firmę Turck wzrosła z 4200 do 4500 osób. W samych Niemczech, w czterech miastach, gdzie firma ma oddziały (Mülheim an der Ruhr, Halver, Beierfeld i Detmold), pracuje obecnie 2050 osób.

Najlepszy rok w historii firmy Turck

- Rok 2017 jest najlepszym pod względem biznesowym w całej historii firmy - powiedział Christian Wolf, dyrektor zarządzający firmy Turck, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w głównej siedzibie firmy w Mülheim an der Ruhr w Niemczech.

- Każda z naszych firm osiągnęła dwucyfrowy wzrost obrotów. Główną siłą napędową sukcesu jest nasz oddział amerykański, który pomimo wysokich wyników finansowych podniósł obrót o 22% do ok. 275 milionów dolarów. Podobna sytuacja dotyczy również naszych firm zlokalizowanych w Azji Południowej oraz Australii. Na wyróżnienie zasługuje oddział chiński z 33% wzrostem - kontynuował Christian Wolf.

Strategia firmy do roku 2020 opierać się będzie na zacieśnieniu współpracy regionalnej oraz międzynarodowej wymianie doświadczeń z zakresu kompletnych rozwiązań. Wyjątkowym wzmocnieniem grupy Turck jest wykupienie fińskiej firmy Vilant Systems, która jest światowym specjalistą w zakresie kompletnych i zaawansowanych rozwiązań RFID realizujących koncepcje Przemysłu 4.0. Od stycznia firma przyjęła nowa nazwę Turck Vilant Systems. Na rok 2018 planowanych jest kilka mniejszych inwestycji m.in. rozbudowa zakładów produkcyjnych w Meksyku i w Chinach. Ponadto w Europie Wschodniej planowana jest budowa zakładu produkcyjnego komponentów łączeniowych.

źródło: Turck