Od finansowania do modernizacji produkcji - konferencja Food Automation

Finansowanie inwestycji oraz optymalizacja produkcji w przedsiębiorstwach z branży spożywczej to główne tematy trzeciej edycji konferencji Food Automation, która odbyła się w dniach 19-20 kwietnia w Toruniu. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 uczestników reprezentujących przedsiębiorstwa produkcyjnej, firmy technologiczne oraz stowarzyszenia branżowe.

Posłuchaj
00:00

Konferencję otworzył Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności - Związku Pracodawców. Merytoryczna część konferencji została podzielona na trzy bloki tematyczne poświęcone finansowaniu inwestycji, digitalizacji procesów produkcyjnych oraz analizie nowoczesnych rozwiązań wdrożonych w przedsiębiorstwach branży spożywczej.

Swoje prezentacje przedstawiło trzynastu prelegentów wśród których szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyła się prezentacja Sebastiana Perza z firmy KUKA, w której przedstawiono wpływ robotyzacji procesu produkcyjnego na zwiększenie wydajności produkcji oraz optymalizację jej kosztów.

Pozytywne oceny uczestników konferencji uzyskała również prezentacja Piotra Danielskiego z firmy DB Energy. W swoim wystąpieniu zaprezentował on sposób w jaki można realizować inwestycje ograniczające energochłonność z wykorzystaniem kontraktów typu ESCO. W takiej współpracy zewnętrzna firma wprowadzająca innowację przejmuje na siebie ryzyko związane z jej wprowadzeniem, rozliczając się jedynie na podstawie uzyskanych oszczędności.

Bardzo dobrze zostało przyjęte wystąpienie Mariusza Pajkowskiego z firmy Lapp Kabel, w którym przedstawiono różne koncepcje serwisowania  instalacji elektrycznej w zakładach produkcyjnych. W prezentacji przeanalizowano zależność pomiędzy kosztami materiałów oraz czasem pracy działów utrzymania ruchu przeprowadzających serwisowanie, z wykorzystaniem komponentów do tworzenia własnych rozwiązań, prefabrykowanych półproduktów oraz gotowych rozwiązań wymagających jedynie szybkiego montażu.

- Dużym atutem konferencji jest jej przekrój tematyczny poruszający zagadnienia z różnych sfer działania przedsiębiorstwa. Poza przykładami rozwiązań konkretnych problemów natury technicznej, z jakimi mierzą się zakłady produkcyjne, uczestnicy konferencji mieli również szansę poznać instrumenty finansowe pozwalające na wprowadzenie takich modernizacji w ich zakładach produkcyjnych - mówił Cezary Mychlewicz z firmy Siemens

Partnerem Strategicznym konferencji Food Automation była Polska Federacja Producentów Żywności - Związek Pracodawców. Partnerem Głównym była firma ATER Logic. Partnerami konferencji były firmy Automatech, Balluff, DB Energy KUKA, Lapp Kabel, Rittal, TheusLED oraz Stoltronic.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
CtrlX AUTOMATION – nowa era automatyzacji przemysłu
Obudowy, złącza, komponenty
Rynek korytek kablowych - 13 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Festo świętuje 100-lecie i prezentuje „Niesamowitą Maszynę”
Aktualności
Wchodzi SOLIDWORKS CPQ - rozwiązanie biznesowe oparte na AI, zapewniające szybką i dokładną konfigurację produktów, wycenę i ofertowanie
Przemysł 4.0
Rockwell Automation zaprezentuje Emulate3D Factory Test na targach Hannover Messe 2025
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Powiązane treści
Food Automation - konferencja branży spożywczej

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów