Firma INSTOM przeniosła się do nowo wybudowanego biurowca klasy A

| Gospodarka Aktualności

W czerwcu INSTOM zorganizował dwa wydarzenia: 7 czerwca - pierwszą międzynarodową konferencję producentów automatyki przemysłowej oraz 13 czerwca - uroczyste otwarcie nowej siedziby. W biurowcu działają nowoczesne systemy bezpieczeństwa, wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania oraz zarządzania energią, i nic nie dzieje się bez przyczyny. To efekt pracy firmy INSTOM, która od 25 lat rozwija dział zabezpieczenia i automatyki budynków oraz dział sprzedaży automatyki przemysłowej.

Firma INSTOM przeniosła się do nowo wybudowanego biurowca klasy A

Na konferencję do Łodzi przyjechali europejscy przedstawiciele automatyki przemysłowej, firmy: Werma, Pizzato, ReeR, Protec, New Elfin, Gamma System. INSTOM jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę tych producentów. Konferencja miała charakter biznesowy, ale nie zbrakło elementów kulturowych - smaków polskiej i żydowskiej kuchni, przejazdu rikszami po Piotrkowskiej, czy podziwiania łódzkiej, secesyjnej architektury.

Zagraniczni goście przebywali w Polsce kilka dni. Odwiedzali klientów w całej Polsce oraz prowadzili szkolenia dla pracowników INSTOMa na temat wiedzy technicznej o produkowanych urządzeniach automatyki przemysłowej. Jednak największą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, w którym znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych samochodów. Na koniec INSTOM zorganizował niespodziankę dla gości - przejazd po Podkowie Leśnej desotem, buickiem, chevrolettem de lux i packardem.

Otwarcie nowego budynku

Na uroczystość otwarcia nowo wybudowanego biurowca przyjechali kluczowi przedstawiciele firm, z którymi INSTOM współpracuje. Goście chętnie zaangażowali się w quiz, w ramach którego zwiedzali budynek i szukali odpowiedzi ukrytych na eksponatach, roll-upach oraz na dwóch zrobotyzowanych stanowiskach. Na pierwszym stanowisku demonstrowana była praca robota przemysłowego firmy Stäubli typu TX90L otoczonego wygrodzeniem serii Novatek (Protec) z zamkiem bezpieczeństwa (Pizzato) i matą naciskową (Gamma System). Drugie stanowisko przedstawiało model przenośnika taśmowego z zabudowanymi kurtynami bezpieczeństwa i programowanym sterownikiem (ReeR) wraz z bezprzewodowym systemem optymalizacji produkcji (Werma).


    

źródło: Instom