P+F Cup '18 - Kirchhoff Polska z Gliwic ponownie mistrzem

| Gospodarka Aktualności

Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej P+F Cup już na stałe zagościły w kalendarzu sportowych zmagań zakładów przemysłowych w naszym kraju. Tegoroczne zawody odbyły się na obiektach Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Toruniu, a gośćmi specjalnymi byli tradycyjnie niedawni reprezentanci kraju - Piotr Świerczewski i Radosław Majdan.

P+F Cup '18 - Kirchhoff Polska z Gliwic ponownie mistrzem

Po raz drugi w mistrzostwach wzięło udział aż 16 ekip, które utworzyły 4 grupy czterodrużynowe. Nie zabrakło, rzecz jasna, debiutantów - w tym roku było ich aż pięciu: Supravis Group i Gala Collezione (Bydgoszcz), Synthos Dwory (Oświęcim), Nice (Pruszków) oraz CPP Toruń - Pacific.

Ale to nie te ekipy rozdawały karty, choć wysokie, 6 miejsce zajęli gracze Supravis Group. O najwyższe stopnie podium zagrali "starzy znajomi": w meczu o 3 miejsce fantastycznie prezentująca się przez całe rozgrywki drużyna Dekorglass (Działdowo) pokonała Durr (Radom) 2:0, a w finale już po raz trzeci w historii P+F Cup zmierzyły się Kirchhoff Polska z Gliwic oraz Grupa Azoty Police Serwis. Trzeba przyznać, że nie był to pasjonujący pojedynek, w regulaminowym czasie było 0:0 i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Na taki właśnie scenariusz liczyła ekipa z Polic, która chciała przerwać passę porażek z gliwiczanami a jednocześnie zdobyć puchar aby wystawić go w swoich gablotach. Niestety dla nich, możemy tu parafrazować słowa słynnego niegdyś piłkarza Gary’ego Linekera: piłka nożna to taki sport w którym na boisko wychodzą dwie drużyny a i tak zawsze wygrywa... Kirchhoff z Gliwic. Fenomenalna postawa bramkarza oraz skuteczni napastnicy zapewnili w serii rzutów karnych wygraną 2:0 i po raz czwarty z rzędu Mistrzami Polski zostali piłkarze gliwiccy.

Partnerami P+F Cup ’18 były firmy XL Energy Drink (dostawca napojów energetycznych dla zawodników), Tropical Island - fundator karnetów pobytowych dla najlepszych.

Warto dodać, że po raz kolejny uczestnicy zawodów aktywnie wspierali działania fundacji DKMS, powiększając grono potencjalnych dawców szpiku kostnego.