Rynek maszyn tnących laserem - ponad 4 mld dolarów w 2020 roku

| Gospodarka Aktualności

Według Transparency Market Research wartość globalnego rynku maszyn do cięcia laserem będzie rosła w umiarkowanie szybkim tempie - średnio o ponad 10% co roku - aż w roku 2020 przekroczy 4,3 mld dolarów. Najpopularniejszym typem laserów w tych urządzeniach będą, jak dotychczas, wersje półprzewodnikowe.

Rynek maszyn tnących laserem - ponad 4 mld dolarów w 2020 roku

Pod względem geograficznym do tej pory największe zapotrzebowanie na maszyny tnące występowało w Ameryce Północnej, dzięki dobrze rozwiniętemu przemysłowi. W przyszłości najbardziej obiecujący pod tym względem będzie region Azji i Pacyfiku, dzięki szybkiemu postępowi jego industrializacji. Głównym odbiorcą tych maszyn pozostanie branża motoryzacyjna, ale ich rynek skorzysta także na rozwoju elektroniki użytkowej i na inwestycjach w lotnictwie i wojsku.

Rynek maszyn do cięcia laserem jest silnie rozdrobniony - działa na nim wiele firm oferujących szeroką gamę tych urządzeń. Duża konkurencja sprawia, że producenci o ugruntowanej pozycji coraz więcej inwestują w rozwój tych maszyn pod kątem poprawy ich precyzji, wydajności i funkcjonalności, a poprzez nawiązywanie współpracy z mniejszymi producentami oraz dystrybutorami rozwijają działalność na rynkach wschodzących.