Polski Solar Holding realizuje kolejne dolnośląskie projekty

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Polski Solar Holding pozyskał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł na realizację dwóch proekologicznych projektów w gminach Stara Kamienica i Prusice na Dolnym Śląsku. W efekcie na dachach około 400 domów pojawią się panele słoneczne. PSH już planuje kolejne działania w obszarze produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych.

Polski Solar Holding realizuje kolejne dolnośląskie projekty

W ramach pierwszego projektu Polski Solar Holding planuje montaż do końca września 2019 roku około 180 instalacji w gminie Stara Kamienica. Za realizację tego zadania odpowiedzialna będzie spółka Stara Kamienica Polski Solar Energetyka Odnawialna (SKPSEO). Kolejnych 200 instalacji pojawi się na terenie Prusic, Malczyc i Obornik Śląskich. Realizacją drugiego projektu zajmie się spółka Prusice PS Energetyka Odnawialna (PPSEO). Obie spółki zostały utworzone przez Polski Solar Holding przy współpracy z poszczególnymi samorządami.

Projekty będą realizowane przez kilkanaście miesięcy z udziałem doradców, którzy pomogą mieszkańcom w aspektach technicznych. Projekty zostały już wpisane do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej gminy Stara Kamienica i Prusice. Ich całkowita wartość wynosi w przybliżeniu odpowiednio 6 mln 266 tys. zł i 7 mln 268 tys. zł.

Spółki z udziałem Polskiego Solar Holdingu przygotowują się do realizacji innych proekologicznych zadań. SKPSEO jest na etapie uprawomocniania się pozwolenia na budowę elektrowni o mocy 2,1 MWp, która zostanie posadowiona na nieużywanym gruncie, z kolei Olszyna PS Energetyka Odnawialna pozyskała pozwolenie na budowę elektrowni o mocy 3,9 MWp.

Wcześniej Polski Solar Holding pozyskał środki na realizację innych przedsięwzięć związanych z instalacjami fotowoltaicznymi. Na terenie Olszyny i Starej Kamienicy powstaną w sumie trzy farmy fotowoltaiczne o mocy 99,4 kW każda, dofinansowane prawie w połowie ze środków unijnych. PSH pomógł trzem gminom pozyskać dofinansowanie także na mikroinstalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej.

Polski Solar Holding od blisko dwóch lat organizuje i rozwija klastry energii. W wyniku tej współpracy powstało 6 klastrów, które swoim zasięgiem obejmują łącznie 25 gmin, ponad 122 tys. gospodarstw domowych i prawie 330 tys. mieszkańców.

źródło: Polski Solar Holding