Rynek przekładni przemysłowych przekroczy wartość 30 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Jak wynika z nowego raportu analityków branżowych ASDReports, wartość światowego rynku przekładni przemysłowych wzrośnie z 25,9 mld dolarów w 2018 r. do 31,9 mld dolarów w roku 2023 r., co oznacza wskaźnik CAGR na poziomie 4,25%. Jednak w regionie Europy wzrost może utrudnić spowolnienie industrializacji ze względu na wysokie koszty pracy i surowe normy środowiskowe, a także niepewność związana z Brexitem.

Rynek przekładni przemysłowych przekroczy wartość 30 mld dolarów

Najszybciej rozwijającym się obszarem zastosowań przekładni przemysłowych jest energia wiatrowa. Światowa Rada ds. Energii Wiatrowej (Global Wind Energy Council) przewiduje, że w latach 2018-2022 zostanie zainstalowane 301,8 GW mocy wiatrowej. Większość z nowych turbin będzie potrzebować odpowiednich przekładni.

Oczekuje się, że w okresie prognozy największy udział rynku utrzymają przekładnie helikalne.

Raport ASDReports mówi, że z powodu inwestycji w budownictwo, energię wiatru, metale, górnictwo oraz rolnictwo najszybciej rozwijającym się rynkiem przekładni przemysłowych będzie region Azji i Pacyfiku. Region ten szybko zwiększa udział energii odnawialnej w swoim miksie energetycznym.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również