GE wprowadza na rynek silną jednostkę IIoT i sprzedaje 90% udziałów w ServiceMax

| Gospodarka Aktualności

Firma GE ogłosiła plany utworzenia spółki skupionej na tworzeniu kompleksowego oprogramowania dla Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Będzie to niezależna spółka z nową marką, własną strukturą kapitałową i własną radą nadzorczą. Rozpocznie działanie, dysponując od razu globalną bazą klientów oraz uzyskiwanymi z oprogramowania rocznymi przychodami na poziomie 1,2 mld dolarów.

GE wprowadza na rynek silną jednostkę IIoT i sprzedaje 90% udziałów w ServiceMax

W ramach planowanej działalności nowa spółka połączyć ma istniejącą ofertę IIoT GE Digital, w skład której wchodzi platforma Predix, zarządzanie wydajnością aktywów, systemy historian, systemy automatyzacji (HMI/Scada), systemy realizacji produkcji, zarządzanie wydajnością operacyjną, a także oferty GE Power Digital i Grid Software Solutions.

GE sprzedaje również większość udziałów w zajmującej się oprogramowaniem do zarządzania usługami terenowymi spółce ServiceMax. Nabywcą jest firma private equity - Silver Lake. Ma to umożliwić GE silniejszą koncentrację na działalności w zakresie IIoT, w celu dobrego przygotowania do przyszłego wzrostu.

źródło: Drives & Controls