Delta Electronics inwestuje w automatykę budynkową - przejmuje Amerlux

| Gospodarka Aktualności

Mająca siedzibę na Tajwanie firma Delta Electronics - dostawca rozwiązań z dziedziny zarządzania zasilaniem i ogrzewaniem, oraz amerykańska firma Amerlux zajmująca się architektonicznym oświetleniem LED-owym, ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, na mocy której Delta za 90 mln dolarów przejmie 100% udziałów Amerlux. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2019 roku, dodając, że umowa zawiera mechanizm earn-out, który przewiduje, że Delta dopłaci do transakcji dodatkową, wcześniej ustaloną kwotę jeśli EBITDA i przychody firmy Amerlux w bieżącym roku osiągną założony cel.

Delta Electronics inwestuje w automatykę budynkową - przejmuje Amerlux

Delta twierdzi, że automatyzacja budynków stała się głównym celem jej długoterminowej strategii wzrostu. Oczekuje się, że przejęcie przyniesie korzyści dzięki rozwinięciu oferty inteligentnych, ekologicznych rozwiązań Delty, przeznaczonych dla zrównoważonych budynków i miast, które obejmują automatykę budynkową, zarządzanie energią, komercyjne i przemysłowe oświetlenie LED czy też nadzór.

- Amerlux ma silną pozycję w dziedzinie architektonicznego oświetlenia LED, co - jak wierzymy - wzmocni profil Delty jako dostawcy kompleksowych rozwiązań. Połączona oferta obu firm zapewni znaczne korzyści naszym klientom i partnerom. Istniejące obiekty Amerlux w Oakland i New Jersey nadal będą wytwarzać wewnętrzne i zewnętrzne produkty oświetleniowe, a obecny zarząd i pracownicy firmy Amerlux pozostaną na swoich miejscach - powiedział CEO Deltay, Ping Cheng.

źródło: DigiTimes

Zobacz również