Przyszłość rynku automatyki budynkowej

Według Emergen Research wartość globalnego rynku automatyki budynkowej zwiększy się z 66 mld dolarów w 2020 roku do prawie 142 mld dolarów w roku 2028, co oznaczać będzie umiarkowany średni wzrost o prawie 10% rocznie. Przyczyni się do tego przede wszystkim rosnąca świadomość w zakresie konieczności efektywniejszego korzystania z energii, wspierana nowymi inicjatywami rządowymi promującymi rozwiązania energooszczędne.

Posłuchaj
00:00

Korzystnie oddziaływać na rynek będzie upowszechnianie w inteligentnych budynkach nowych technologii, jak sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy, rozwój sieci 5G, jak również rosnące inwestycje w rozwój inteligentnych miast. Główne czynniki hamujące to z kolei wysokie koszty wdrożenia automatyki budynkowej, brak specjalistów i zagrożenia cyberatakami. W okresie objętym analizą szybko będą się rozwijać segmenty systemów zarządzania energią i HVAC. W zakresie usług najszybciej będzie się rozwijał segment integracji i wdrażania. Najczęściej automatyka budynkowa będzie natomiast instalowana w budynkach komercyjnych.

Powiązane treści
Standard Single Pair Ethernet wkracza na rynek automatyki budynkowej
Raspberry Pi w systemach automatyki budynkowej
Delta Electronics inwestuje w automatykę budynkową - przejmuje Amerlux
Powstała nowa spółka SPIE działająca w branży teletechniki i automatyki budynkowej
Cleanroom pod kontrolą – automatyka budynkowa i przemysłowa na poziomie Przemysłu 4.0
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów