ELOKON Polska ma nowego prezesa zarządu

| Gospodarka Aktualności

Holding ELOKON GmbH powołał Michała Makaruka na stanowisko nowego prezesa zarządu swojej spółki zależnej w Polsce. Michał Makaruk zajmie się wzmocnieniem pozycji ELOKON Polska jako dostawcy rozwiązań technologicznych w zakresie bezpiecznych systemów automatyki, poszerzeniem zakresu produktów i usług firmy, dalszym umacnianiem pozycji na rynku w zakresie systemów wspomagania dla pojazdów przemysłowych oraz promowaniem internacjonalizacji spółki w Europie Wschodniej.

ELOKON Polska ma nowego prezesa zarządu

- Michał Makaruk wnosi do firmy wybitne doświadczenie w zakresie zarządzania. Wieloletnie doświadczenie Michała w zakresie zarządzania na szczeblu międzynarodowym, jak również jego kwalifikacje, stanowią świetne uzupełnienie specjalistycznej wiedzy naszej firmy. Mając go w zespole, będziemy w stanie jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować naszą ofertę rynkową do potrzeb naszych klientów - mówił Alexander Glasmacher, dyrektor zarządzający ELOKON Holding GmbH, spółki holdingowej Grupy ELOKON.

Przed podjęciem pracy w firmie ELOKON, Michał Makaruk obejmował różne czołowe stanowiska w zakresie sprzedaży, zarządzania projektami, produkcją i zarządzania operacyjnego u międzynarodowych dostawców opakowań oraz w firmach z branży motoryzacyjnej, w tym - przez kilka lat - w Niemczech. Ukończył Mechanikę i Budowę maszyn na Politechnice Warszawskiej (studia magisterskie) oraz EMBA na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign.

- Niezmiernie się cieszę na myśl o tym ekscytującym zadaniu, jakim jest przyczynienie się do rentownego rozwoju spółki ELOKON Polska, firmy z bogatą tradycją, która jednocześnie patrzy w przyszłość. Nasz silny zespół i zrównoważony zakres produktów i usług, daje nam silną pozycję dla krajowego i międzynarodowego rozwoju na innowacyjnym rynku bezpieczeństwa maszyn i zautomatyzowanych rozwiązań. Zobowiązujemy się zapewnić naszym klientom optymalny poziom bezpieczeństwa pracowników i sprzętu przy jednoczesnej automatyzacji zakładów i maszyn. W związku ze wzrostem wagi innowacyjnego bezpieczeństwa i systemów wspomagających dla MHE w Polsce i Europie Wschodniej, naszym celem jest zwiększenie naszej roli także w tym sektorze - mówił Michał Makaruk.

Firma ELOKON została założona w 1986 roku i zatrudnia 130 pracowników. Jest to wiodący dostawca kompleksowych usług związanych z bezpieczeństwem i rozwiązaniami technologicznymi w zakresie automatyki, jak również z systemami wspomagania dla pojazdów przemysłowych. Zajmuje się opracowywaniem, budowaniem i instalowaniem rozwiązań systemowych zgodnych z ideą przemysłu 4.0 dla ponad 3000 klientów na całym świecie w sektorach: handlowym, logistycznym i przemysłowym. Klientów obsługuje na poziomie międzynarodowym z czterech biur - w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Produkty i usługi ELOKON są dostępne w ponad 45 krajach świata.

źródło: Elokon