nVent kupuje Eldon za 130 milionów dolarów

| Gospodarka Obudowy, złącza, komponenty

Grupa nVent Electric, mająca siedzibę w Londynie, kupuje hiszpańskiego producenta obudów - firmę Eldon, dodając go do portfela, który obejmuje już marki Hoffman, Schroff, Raychem, Caddy, Tracer i Erico. nVent zapłaci około 130 mln dolarów w gotówce, w co wlicza się spłata zadłużenia Eldona. Przejęcie ma być sfinalizowane w bieżącym roku, z zastrzeżeniem uzyskania akceptacji odpowiednich organów nadzoru.

nVent kupuje Eldon za 130 milionów dolarów

Eldon, który został założony w 1922 roku w Szwecji, ma swoją siedzibę w Madrycie, a zakłady produkcyjne w Rumunii i Indiach. W roku 2018 osiągnął przychody w wysokości około 90 mln dolarów. Eldon ma silną pozycję w Europie, gdzie prowadzi 93% swojej działalności. nVent ma silną bazę pod marką Hoffman w Ameryce Północnej i dobre relacje w Ameryce Łacińskiej i Azji.

Firma nVent twierdzi, że przejęcie Eldona przyniesie jej korzyści w zakresie globalnego wzrostu. Dodaje, że dzięki markom Hoffman i Schroff już teraz jest liderem na rynku obudów, oferując produkty, które chronią, łączą i zarządzają ciepłem w najważniejszych urządzeniach elektronicznych, komunikacyjnych, kontrolnych i energetycznych.

nVent powstał w 2018 roku, kiedy firma Pentair wydzieliła działalność elektryczną, tworząc dwie niezależne spółki giełdowe. Główne biura nVenta znajdują się w Londynie, a biuro zarządu w Minneapolis, w USA. Firma zatrudnia na całym świecie około 9 tys. osób. Jej przychody w 2018 r. wyniosły 2,2 mld dolarów. Prawie połowę (46%) przychodów generują obudowy, na produkty do zarządzania ciepłem przypada 28%, a systemy elektryczne i elementy mocujące przynoszą pozostałe 26%. Dwie trzecie biznesu nVenta realizowane jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a 22% w wysoko rozwiniętej części Europy. Klienci przemysłowi stanowią 45% odbiorców, a sektor komercyjny i mieszkaniowy - 27%.

źródło: Drives & Controls