Pentair dokonuje podziału - powstaje nVent Electric

| Gospodarka Artykuły

Pentair wydziela biznesy związane z markami Schroff, Hoffman, Caddy, Erico, Raychem oraz Tracer do nowej spółki giełdowej - nVent Electric. Podział nastąpi do połowy 2018 roku. Spółka nVent zatrudniać będzie globalnie około 9 tys. osób. Nowy podmiot zarządzany będzie przez Beth A. Wozniak (na zdjęciu), która w firmie Pentair odpowiada za działalność w sektorze elektrycznym.

Pentair dokonuje podziału - powstaje nVent Electric

Proces podziału na dwie niezależne spółki, określane jako "elektryczna" i "wodna", ma być zakończony w drugim kwartale przyszłego roku. Po podziale spółka funkcjonująca w sektorze wodnym zachowa nazwę "Pentair".

Siedziba główna spółki nVent mieścić się będzie w Minneapolis w stanie Minnesota. nVent pozycjonowany jest jako przyszły lider na rynku przemysłowym, handlowym, mieszkaniowym, energetycznym i infrastrukturalnym. Zeszłoroczna wartość obrotów firmy Pentair w zakresie, za który odpowiadać będzie nVent, wyniosła 2,1 mld dolarów.

Do zespołu kierowniczego CEO Beth Wozniak w frmie nVent dołączy, jako Chief Financial Officer (CFO), Stacy McMahan, która wcześniej pełniła obowiązki dyrektora finansowego w firmie The Spectranetics Corporation produkującej sprzęt medyczny. Jako dyrektor finansowy pracowała również w firmie MSA Safety Inc. Stacy McMahan dysponuje ponad 25-letnim doświadczeniem dotyczącym zarządzania finansami oraz szeroką wiedzą w zakresie rozwoju biznesu.

źródło: Pentair