W Zakopanem odbyła się kolejna konferencja VIX Automation

| Gospodarka Przemysł 4.0

Początek października to już tradycyjnie miesiąc, w którym odbywa się Konferencja VIX Automation. Tym razem spotkanie miało miejsce w Zakopanem, a jego hasło przewodnie brzmiało "Wejdź na szczyt - Przemysł 4.0".

W Zakopanem odbyła się kolejna konferencja VIX Automation

Konferencja VIX Automation to ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez tego typu w Polsce. Spotkanie obfituje nie tylko w techniczne informacje dotyczące nowości w ofercie GE Digital - którego oprogramowanie dystrybuuje w Polsce VIX - ale także w informacje o realnych wdrożeniach i sukcesach związanych z wdrożeniami. Wielu klientów pochwaliło się swoimi dokonaniami - m.in. dr inż. Andrzej Sachajdak z Politechniki Śląskiej. O wdrożeniach rozwiązań z portfolio organizatora mówił także Paweł Czepiel, dyrektor handlowy w VIX Automation, zaś o dokonaniach w skali globalnej opowiedział Thomas Schulz, Channel Manager GE Digital.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło innych tematów związanych z ideą Przemysłu 4.0, Krzysztof Nowak omówił wdrożenia rozwiązań addytywnych na polskim gruncie oraz technologię Multi Jet Fusion, innowacyjną technikę druku 3D od HP Inc. Dzięki gościom z firmy Omnitec na tegorocznej konferencji poruszony został wątek wirtualizacji serwerów w świecie automatyki.

Tradycją dorocznych konferencji jest spotkanie z postacią inspirującą - w tym roku był to polski fundraiser, animator charytatywny oraz maratończyk - Piotr Pogon. Opowiedział on o przełamywaniu własnych słabości, o tym jak "urodził się kilka razy", a także o ludzkiej tęsknocie za ryzykiem. Uczestnicy mogli także spotkać się z Jakubem Kotem, polskim skoczkiem narciarskim, trenerem i delegatem FIS, który opowiedział o ulubionym sporcie Polaków.

VIX Automation każdego roku zabiera uczestników konferencji na wizytę referencyjną do jednego ze swoich klientów, aby w akcji zaprezentować rozwiązania, które dystrybuuje. W tym roku swoje podwoje otworzył przed gośćmi SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa, gdzie iFIX wizualizuje procesy m.in. odpowiedzialne za oczyszczanie ścieków. W SEWiK-u gości powitał prezes spółki Mirosław Sikora, a prelekcję wygłosił Marcin Rafacz, kierownik działu techniczno-inwestycyjnego. Podczas wizyty referencyjnej uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o procesie oczyszczania wody oraz o wsparciu jakie zapewnia SEWiK-owi wizualizacja zrealizowana przy pomocy oprogramowania SCADA/HMI GE iFIX.

Każda edycja konferencji to nowe realizacje, nowe wdrożenia i sukcesy, którymi chce się chwalić dystrybutor oprogramowania GE Digital, a samo wydarzenie tworzą wraz VIXem partnerzy (Reliability Solutions, 3D Center, Politechnika Śląska, Omnitec) oraz przede wszystkim klienci firmy. Konferencja, która rośnie wraz z katowicką firmą, zmienia obraz polskiego przemysłu i wytycza interesujące drogi rozwojowe dla każdego przedsiębiorstwa. Organizator zdradza, że już wie, gdzie odbędzie się 8. Konferencja VIX Automation - warto zatem śledzić vix.com.pl, by dowiedzieć się, gdzie zainteresowani goście zaproszeni zostaną za rok.

źródło: VIX Automation