Powstało SmartFactoryEU EWIV

Trzy renomowane instytucje podpisały w Eindhoven umowę założycielską europejskiego stowarzyszenia Smart-FactoryEU EWIV. Koncepcja została zaproponowana przez SmartFactoryKL, która jest organizacją mieszczącą się w centrum badawczym DFKI i jednocześnie pionierem w dziedzinie opracowywania rozwiązań z obszaru inteligentnej produkcji.

Posłuchaj
00:00

Nowe stowarzyszenie pełnić ma rolę ponadnarodowego hubu, łącząc kompetencje i doświadczenia trzech jednostek: Flanders Make (Belgia), Brainport Industries (Holandia) oraz SmartFactoryKL (Niemcy). Powstało ono na bazie prawa unijnego, siedziba stowarzyszenia mieści się w Kaiserslautern, zaś jego dyrektorem zarządzającym został prof. Detlef Zühlke.

 
Podpisanie umowy (od lewej strony): Dirk Torfs (Flanders Make), John Blankendaal (Brainport Industries) oraz nd Detlef Zühlke (SmartFactoryEU)

 

Powiązane treści
Są już wyniki badania "Smart Industry Polska 2018"
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
Electro Instal & Light-Tech Expo 2025 - targi elektrotechniki, oświetlenia i automatyki budynkowej
Silniki i napędy
Zakończono budowę fabryki koreańskiej spółki POSCO
Aktualności
CARGOUNIT zawarł z Siemens Mobility kompleksową umowę serwisową na utrzymanie lokomotyw
Artykuły
Przyszłość rynku szyn zbiorczych
Bezpieczeństwo
Westermo wzmacnia obecność w Europie
Aktualności
Rynek czynników cieplnych

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów