FCA w Tychach zawiesza produkcję do kwietnia

Fiat Chrysler Automobiles wydłuża do 10 kwietnia zawieszenie produkcji w tyskim zakładzie. Działalność fabryki została wstrzymana 16 marca w celu przeprowadzenia dezynfekcji obiektu, jednak ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną ogłoszono przestój, który miał potrwać do 30 marca.

Posłuchaj
00:00

W obecnej sytuacji zakład nie rozpocznie produkcji przed Wielkanocą. Pracownicy mają przez ten okres wykorzystać zaległe urlopy, a po ich wyczerpaniu otrzymają świadczenia postojowe. FCA wstrzymało produkcję już nie tylko w europejskich zakładach, a także w tych zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: log24

Powiązane treści
Fiat Chrysler i PSA realizują plan fuzji za 38 mld dolarów
FCA sprzedaje za 210 mln euro swój biznes odlewniczy firmie Tupy SA
FCA zbuduje zakład montażu akumulatorów
Volkswagen i FCA mogą ponieść wysokie kary
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Control Techniques Dynamics częścią Nidec Drives
Przemysł 4.0
Nowe pokolenie liderów w przemyśle - ASTOR partnerem II edycji Akademii Liderów Transformacji Przemysłowej Fundacji PAGA
Roboty
Nowe centrum kompetencji technologicznych FANUC Polska
Aktualności
Rynek materiałów lotniczych
Przemysł 4.0
AI i autonomiczne sieci napędzają zeroemisyjną energetykę - wnioski z raportu Siemens Infrastructure Transition Monitor 2025
Roboty
Ucz się przez zabawę: nowy robot edukacyjny do nauki robotyki, elektroniki i programowania

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów