Targi HANNOVER MESSE 2020 nie odbędą się

| Gospodarka Aktualności

Po raz pierwszy w 73-letniej historii HANNOVER MESSE się nie odbędzie. Region Hanoweru wydał dekret zabraniający organizowania światowych targów technologii przemysłowych do kwietnia roku 2021. Organizatorzy nie pozwolą jednak wydarzeniu całkowicie zniknąć. Jak zapewnia dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe, trwają prace nad cyfrową platformą informacyjną i sieciową dla HANNOVER MESSE, która wkrótce będzie udostępniona.

Targi HANNOVER MESSE 2020 nie odbędą się

Targi HANNOVER MESSE nie mogą się w tym roku odbyć ze względu na coraz bardziej krytyczną sytuację wokół pandemii Covid-19. Zainteresowani wydarzeniem, zarówno wystawcy, jak i odwiedzający, zmagają się obecnie z poważnymi konsekwencjami pandemii. Cyfrowa oferta informacyjna i sieciowa zapewnić ma możliwość bieżącego wglądu w politykę gospodarczą oraz pozwolić na wymianę technologiczną.

- Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji wokół Covid-19 i znaczne ograniczenia życia publicznego i gospodarczego, HANNOVER MESSE nie może mieć miejsca w tym roku. Nasi wystawcy, partnerzy i cały nasz zespół zrobili wszystko, co w ich mocy, aby impreza mogła się odbyć, ale dziś musimy zaakceptować fakt, że w 2020 r. nie będzie możliwe zorganizowanie tego najważniejszego wydarzenia przemysłowego na świecie - mówi dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe AG.

Różne formaty internetowe umożliwią wystawcom i potencjalnym zwiedzającym HANNOVER MESSE wymianę informacji o nadchodzących wyzwaniach polityki gospodarczej i rozwiązaniach technologicznych. W postaci transmisji na żywo prowadzone będą interaktywne wywiady z ekspertami i dyskusje panelowe, a także prezentacje. Aktualnie ulepszane jest także wyszukiwanie online wystawców i produktów, na przykład dzięki funkcji, która umożliwi odwiedzającym i wystawcom bezpośredni kontakt.

- Anulowanie HANNOVER MESSE 2020 jest decyzją niefortunną, ale jedyną słuszną. Przemysł maszynowy musi teraz skoncentrować się na zminimalizowaniu konsekwencji pandemii we własnych działaniach, aby można było rozpocząć od nowa. W kwietniu 2021 r. inżynierowie wrócą do Hanoweru z pełną mocą - powiedział Thilo Brodtmann, dyrektor wykonawczy Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Mechanicznego (VDMA).

- Fakt, że targi HANNOVER MESSE 2020 nie mogą być zorganizowane, to gorzka strata, ale to dobra decyzja. Dla branży elektrycznej targi są wizytówką świata, który niestety w tym roku pozostaje zamknięty. Tak więc firmy wykorzystają czas do 2021 r., aby poradzić sobie z poważnymi konsekwencjami koronawirusa. W następnym roku zaprezentują się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami dla Przemysłu 4.0 i systemów energetycznych przyszłości - mówił Wolfgang Weber, prezes zarządu ZVEI.

źródło: Deutsche Messe