Targi HANNOVER MESSE 2020 przełożone na lipiec

| Gospodarka Aktualności

Zbliżające się międzynarodowe wydarzenie handlowo-wystawiennicze - HANNOVER MESSE 2020 - zostało przełożone na lipiec - odbędzie się w dniach od 13 do 17. Deutsche Messe AG, mając na uwadze zdrowie wystawców, odwiedzających, pracowników i publiczności, reaguje w ten sposób na globalne zmiany związane z koronawirusem. Decyzję podjęto w ścisłej współpracy z organami nadzorującymi ochronę zdrowia, radą wystawców oraz stowarzyszeniami partnerskimi VDMA i ZVEI.

Targi HANNOVER MESSE 2020 przełożone na lipiec

Regionalny urząd ds. zdrowia w Hanowerze zdecydowanie polecił, aby spółka Deutsche Messe postępowała zgodnie z zaleceniami Instytutu Roberta Kocha, które obejmują kompleksowe wdrożenie środków ochrony zdrowia podczas organizacji dużych wydarzeń. Przykładem są tu stacje mierzące gorączkę przy wszystkich wejściach i uniemożliwiające wejście do centrum wystawienniczego osobom z obszarów ryzyka, lub gościom, którzy mieli kontakt z osobami z obszarów ryzyka. Oznaczałoby to konieczność sprawdzania wszystkich uczestników targów - od wystawców i odwiedzających, po usługodawców, konstruktorów wystaw i firmy cateringowe.

Deutsche Messe nie było w stanie wdrożyć proponowanych środków. Ponadto ich zastosowanie wpłynęłoby negatywnie na organizację wydarzenia w takim stopniu, że nie spełniłoby ono swojego celu lub uczyniłoby to jedynie częściowo, z poważnymi ograniczeniami dla wystawców i odwiedzających.

- Wraz z datą lipcową oferujemy naszym wystawcom najwcześniejszy możliwy termin na zaprezentowanie swoich innowacji globalnej publiczności. Biorąc pod uwagę globalne wyzwania gospodarcze wywołane przez koronawirusa w pierwszej połowie roku, nowa data oferuje ogromne możliwości. Dzięki temu najważniejsze światowe targi przemysłowe będą mogły stanowić ważny bodziec dla światowej gospodarki - powiedział dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe.

- VDMA wspiera decyzję Deutsche Messe AG. Jeśli chodzi o obecne wyzwania spowodowane przez koronawirusa, odłożenie Hannover Messe do lipca jest najlepszą możliwą opcją. Zakładamy, że sytuacja uspokoi się w nadchodzących miesiącach, i że przemysł maszynowy odniesie wówczas korzyść z ożywienia koniunktury - mówił dyrektor generalny VDMA, Thilo Brodtmann.

- Dzisiejsza decyzja Deutsche Messe AG o odroczeniu Hannover Messe następuje we właściwym czasie. Międzynarodowe targi przemysłowe to spotkanie ludzi z całego świata. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy nie ma ryzyka dla zdrowia. Ponadto ważne jest, aby tego lata branża elektryczna zaprezentowała publiczności swoje produkty dla Przemysłu 4.0, elektryfikacji i większej efektywności energetycznej - podkreślił Wolfgang Weber, prezes zarządu ZVEI.

źródło: Deutsche Messe