FANUC zaprasza na cykl webinariów

| Gospodarka Aktualności

Niespodziewany wybuch pandemii COVID-19 przyniósł szereg trudności ograniczających możliwości wykonywania pracy oraz prowadzenia biznesu. Wielu przedsiębiorców i menadżerów staje przed koniecznością wdrożenia rozwiązań, które pozwolą przetrwać trudny czas i zapewnić przyszłość produkcji. Rośnie zainteresowanie automatyzacją i robotyzacją produkcji. Wychodząc naprzeciw potrzebom, FANUC uruchamia bezpłatny cykl webinariów, które wesprą polskie firmy w dostępie do informacji na temat praktycznych i technicznych aspektów zastosowania robotów oraz robomaszyn w przemyśle.

FANUC zaprasza na cykl webinariów

Otwarty dostęp do wiedzy ekspertów

W ramach cyklu webinariów, skierowanego zarówno do obecnych, jak i nowych klientów, specjaliści firmy FANUC Polska będą niezobowiązująco i bezpłatnie dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu zastosowania robotów przemysłowych i robomaszyn CNC w wybranych procesach produkcji przemysłowej.

Dwa nurty tematyczne – roboty i robomaszyny

Program cyklu został zaplanowany z myślą o dostarczeniu szerokiego wachlarza użytecznych informacji odbiorcom o zróżnicowanym stopniu wiedzy w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej. W webinariach nie zabraknie ogólnych prezentacji wprowadzających w wybrane zagadnienia, takie jak np. systemy wizyjne (iRVision), systemy bezpieczeństwa (DCS), lasery w robotyce, czy też nowe generacje kontrolerów FANUC, jak również spotkań nastawionych na pogłębienie wybranych tematów.

Z myślą o uczestnikach bardziej zaawansowanych przygotowane zostały materiały dotyczące m.in. projektowania stanowisk zrobotyzowanych przy użyciu języka KAREL lub oprogramowania symulacyjnego FANUC ROBOGUIDE; tworzenia zaawansowanych stanowisk zrobotyzowanych np. do realizacji wymagających procesów spawania; wyposażania robotów w wybrane funkcje ułatwiające realizację zadań procesowych jak np. FANUC iRPickTool, która sprawia, że roboty potrafią identyfikować i pobierać obiekty z poruszającej się taśmy produkcyjnej.

Osoby zainteresowane poszerzaniem wiedzy w zakresie obrabiarek CNC będą mogły wziąć udział w webinariach dotyczących najnowszej linii obrabiarek ROBODRILL. W ich programie zaplanowano m.in. przegląd opcji software'owych zwiększających produktywność oraz prezentację oprogramowania FANUC MTLinki, które umożliwia zdalny nadzór nad maszynami w czasie rzeczywistym i optymalizowanie parametrów procesów obróbczych, w celu efektywnej realizacji zamierzonych celów produkcyjnych.

Innowacje i rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Istotną częścią rozwoju nowoczesnych rozwiązań firmy FANUC są potrzeby i wymagania Przemysłu 4.0, dlatego część webinariów zostanie poświęcona nowym generacjom robotów współpracujących (CR/CRX) oraz narzędziom umożliwiającym efektywne zarządzanie złożonymi łańcuchami produkcyjnymi. W ramach tych prezentacji będzie można poznać szczegóły dotyczące możliwości zdalnego zarządzania i nadzorowania produkcji oraz prowadzenia diagnostyki prewencyjnej (FIELD/ZDT), wydłużającej żywotność parków maszynowych przy znaczącym ograniczeniu kosztów serwisu.

Niewielkie wymagania sprzętowe i czasowe

Webinaria FANUC będą miały formę wirtualnych spotkań na żywo, realizowanych w oparciu o platformę Cisco WebEx. Do aktywnego uczestnictwa w webinarium oprócz komputera, smartfona lub tableta połączonego z internetem potrzebny jest tylko czas, który należy zarezerwować na spotkanie, a także otwartość na interakcję z ekspertami. Na realizację każdego z webinariów organizator przewiduje ok. 1,5 godziny.

Wszyscy uczestnicy, którzy zgłoszą chęć udziału w wybranym spotkaniu (zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do dnia poprzedzającego termin spotkania poprzez formularz www.fanucpolska.pl/webinary lub pisząc na adres webinar@fanuc.pl) otrzymają link umożliwiający dostęp do wirtualnej sali szkoleniowej FANUC, a po zakończeniu webinarium link do nagrania ze spotkania.

Zakres tematyczny poszczególnych webinariów oraz proponowane terminy ich przeprowadzenia można znaleźć na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym FANUC Polska.

źródło: FANUC

Zobacz również