FANUC dostarczy 3500 robotów dla BMW Group

| Gospodarka Roboty

Producent robotów przemysłowych FANUC zawarł umowę z grupą motoryzacyjną BMW na dostawę 3,5 tys. robotów, które znajdą się na nowych liniach produkcyjnych. Roboty będą pracowały przy produkcji obecnych i przyszłych modeli BMW. Pierwsze maszyny zostały zainstalowane pod koniec ubiegłego roku. W najbliższych latach kolejne roboty zostaną dostarczone do niemieckich i międzynarodowych fabryk. Jak dotąd FANUC dostarczył na świecie ponad 600 tys. robotów, które pracują w wielu różnych branżach.

FANUC dostarczy 3500 robotów dla BMW Group

FANUC intensywnie inwestuje w badania i rozwój, a także w rozbudowę sieci serwisowej. W przyszłości BMW zamierza wykorzystywać różne modele robotów FANUC - w tym nowo opracowane, które zostały dostosowane do indywidualnych wymagań klienta. Maszyny mają przede wszystkim wykonywać prace blacharsko-lakiernicze, będą także wykorzystane do produkcji drzwi i pokryw.

Dzięki ponad 110 modelom robotów opracowanych przez firmę FANUC producent może zaoferować najszerszą na świecie gamę maszyn do zastosowań przemysłowych. Należą do nich szczególnie takie modele, jak M-2000, które mogą bezpiecznie przenosić obiekty o masie sięgającej 2,3 tony i dowolnie nimi manipulować za pomocą sześciu osi.

źródło: FANUC

Zobacz również