FANUC Polska patronuje projektowi NAZCA 4.0

We wrocławskiej siedzibie FANUC Polska, w dniu 10 lutego 2021 r. odbyło się uroczyste podpisanie deklaracji honorowego patronatu nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Tym samym, FANUC Polska rozpoczyna współpracę z APA Group, by tak, jak twórcy platformy IIoT NAZCA, dzielić się wiedzą i doświadczeniami, zwiększać świadomość oraz dostarczać firmom z sektora MŚP narzędzia umożliwiające wdrożenie idei Przemysłu 4.0.

Posłuchaj
00:00

- Platforma NAZCA 4.0 to nowoczesna, kompleksowa aplikacja do integracji systemów zarządzania produkcją 4.0., będąca efektem polskiej myśli technicznej. Mocno wierzę, że wspólnymi siłami zmienimy oblicze polskiego przemysłu i wyniesiemy go na zupełnie nowy poziom - podkreśla Artur Pollak, prezes zarządu APA Group.

Projekt pilotażowy NAZCA 4.0 dla MŚP

APA Group wraz z instytucjami wspierającymi projekt zaprasza firmy z sektora MŚP do wzięcia udziału w programie pilotażowym projektu. Wszystkie zainteresowane firmy, które zgłoszą chęć udziału w projekcie otrzymają status testera. W związku z tym będą zapraszane do poszczególnych etapów projektu. W zamian za opinie i możliwość testowania narzędzia zyskają wsparcie w procesie modernizacji swoich zakładów produkcyjnych oraz bezpośredni dostęp do wiedzy specjalistów, którzy na co dzień automatyzują zakłady największych światowych gigantów, takich jak Volkswagen, Amazon, 3M, Tesla i inne.

Program pilotażowy skierowany jest do automatyków, kierowników produkcji, a przede wszystkim właścicieli MŚP. Aby dołączyć do projektu wystarczy skontaktować się z przedstawicielami APA Group lub zapisać do grupy eksperckiej na LinkedIn: Industry 4.0 | IIoT | Automatyzacja - na poważnie.

Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 APA Group

Projekt NAZCA 4.0 zakłada nie tylko działania edukacyjne i konsultacyjne, ale również możliwość przyjrzenia się z bliska procesowi produkcji w standardach Przemysłu 4.0. Umożliwia to ekspozytor w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0., zaprojektowany przez inżynierów APA Group.

- Mamy świadomość, że podstawą optymalizowania procesów produkcyjnych jest możliwość dokonywania wiarygodnych pomiarów, bieżący odczyt parametrów instalacji i urządzeń, a także możliwość zarządzania parkiem maszynowym w czasie rzeczywistym. Dlatego w ramach naszego projektu powstają pełnowymiarowe stacje produkcyjne, wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne liderów konkretnych branż. Wszystko to, by udowodnić związany z czwartą rewolucją przemysłową, skokowy wzrost produktywności, a także jakościową zmianę technologiczną - mówi Maciej Walczak, kierownik projektów Industry 4.0 w APA Group.

Ekspozytor w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 pozwala zarówno na miejscu w Gliwicach, jak i przez Internet wybrać przykładowy produkt, nadać mu cechy charakterystyczne, a następnie wytworzyć go, monitorując w czasie rzeczywistym każdy etap procesu produkcyjnego. Co ważne, w ramach tego systemu możliwe jest obserwowanie funkcji i praktycznych możliwości zastosowania koncepcji IoT, Big Data i machine learning w produkcji przemysłowej.

Po zakończonym cyklu użytkownik np. manager, pracownik utrzymania ruchu, planista otrzyma przejrzysty raport z wyszczególnieniem kluczowych wskaźników, dotyczących m.in. jakości, wydajności, kosztów oraz danych obrazujących zużycie energii i emisji CO2. Pozwoli to na precyzyjne oszacowanie jednostkowych kosztów produkcji komponentów.

Dodatkowe informacje na stronie www.apagroup.pl/nazca-4-0.

FANUC (Fuji Automatic Numerical Control) to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od ponad 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowanie CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki Robodrill, Robocut oraz Roboshot. FANUC Polska Sp. z o.o. istnieje od 2007 r.

Źródło: FANUC

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Powiązane treści
Kooperacja Vention i Fanuc
Nowe modele Volkswagena produkować będzie 1400 robotów firmy Fanuc
Robot FANUC wspiera pracę bezkontaktowego centrum testów na koronawirusa
FANUC dostarczy 3500 robotów dla BMW Group
Roboty FANUC - Stworzone do nowoczesnego spawania

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów