Nowe modele Volkswagena produkować będzie 1400 robotów firmy Fanuc

| Gospodarka Roboty

Japoński Fanuc, globalny specjalista w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej, wesprze ekspansję firmy Volkswagen w obszarze przyszłościowych technologii napędowych. Producent dostarczy łącznie około 1400 robotów do fabryk VW w niemieckim Emden i Chattanooga w USA.

Nowe modele Volkswagena produkować będzie 1400 robotów firmy Fanuc

Zakład VW w Emden stanie się jedną z najnowocześniejszych fabryk w branży motoryzacyjnej. Volkswagen podjął decyzję o modernizacji swoich linii w związku z planowanym uruchomieniem produkcji nowej generacji samochodów elektrycznych. Już w 2022 r. w unowocześnionej fabryce będzie pracować 800 robotów marki Fanuc. Z kolei fabryka w Chattanooga, w USA, zostanie rozbudowana, by stać się centrum produkcji samochodów elektrycznych VW w Ameryce Północnej. Procesy wytwórcze wesprze tu 600 robotów marki Fanuc.

Firma Fanuc, której siedziba znajduje się u podnóża góry Fudżi w Japonii, jest obecna w Europie od ponad 40 lat. Aby realizować zobowiązanie wsparcia klientów w całym cyklu życia produktów, otworzyła w Europie liczne oddziały, zbudowała magazyn części zamiennych o powierzchni 40 tys. m² oraz zapewnia wysoce profesjonalną obsługę serwisową. W Niemczech personel serwisowy Fanuca pracuje nawet nocą, by jak najszybciej uruchamiać roboty w sytuacjach awaryjnych.

Firma jest globalnym dostawcą sterowań CNC i robotów przemysłowych, z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji linii montażowych. Oferuje ponad 100 modeli robotów, w tym osiem modeli robotów współpracujących. Portfolio produktowe uzupełniają frezarki, elektrodrążarki drutowe, wtryskarki i lasery.

źródło: Fanuc

Zobacz również