Volkswagen rozpoczął modernizację zakładu w Emden

| Gospodarka Aktualności

Volkswagen rozpoczął proces przebudowy zakładu w Emden na potrzeby produkcji samochodów elektrycznych. Niemiecki koncern zamierza przeznaczyć na ten cel miliard euro. W 2022 roku w zakładzie tym ruszy produkcja elektrycznego SUV-a ID.4. Później planowana jest produkcja innych zeroemisyjnych modeli.

Volkswagen rozpoczął modernizację zakładu w Emden

Jest to pierwszy zakład w Dolnej Saksonii, który będzie na większą skalę produkował samochody elektryczne. Podczas przebudowy fabryka będzie kontynuowała działalność związaną z montażem limuzyn Passatów, Arteona i jego odmiany - Shooting Brake oraz kombi. Ostatni etap modernizacji zakładu podniesie jego zdolności produkcyjne do poziomu 300 tys. jednostek EV rocznie.

W planach przebudowy jest zwiększenie powierzchni hali montażowej o 50 tys. m². Powiększeniu ulegną również hale prasy i montażu karoserii o 23 tys. m². Powstanie również hala o powierzchni 6 tys. m², w której na czarno będą lakierowane dachy samochodów. Dodatkowo koncern ma w planach budowę nowego dużego magazynu oraz mniejszego - zautomatyzowanego, przeznaczonego dla mniejszych komponentów. Realizacja tej części inwestycji ma się zakończyć latem 2021 roku.

Do roku 2025 Volkswagen zamierza wprowadzić na rynek ponad 20 modeli EV. Do 2024 roku koncern przeznaczy na rozwój elektromobilności łącznie 11 mld euro.

źródło: ORPA

Zobacz również