Volkswagen zakończył inwestycję 2,6 mld dolarów w Argo AI

| Gospodarka Silniki i napędy

Volkswagen zakończył swoją inwestycję o wartości 2,6 mld dolarów w Argo AI, start-up działający w Pittsburgu, specjalizujący się w technologii autonomicznej jazdy. Argo zostało założone w 2016 roku przez Bryana Salesky'ego i Petera Randera. Obecnie spółka jest zarządzana przez Volkswagena i Ford Motor, które zainwestowały w Argo wkrótce po jego utworzeniu.

Volkswagen zakończył inwestycję 2,6 mld dolarów w Argo AI

Szczegóły inwestycji Volkswagena, która nie obejmuje umowy zakupu akcji Argo za 500 mln dolarów, zostały ogłoszone w lipcu roku ubiegłego. Kontrakt niemieckiego koncernu motoryzacyjnego obejmuje przeniesienie do Argo swojej monachijskiej jednostki zajmującej się AI i autonomiczną jazdą. Według Bryana Saleskye'ego zwiększy to zatrudnienie w Argo o 1000 osób.

W ubiegłym tygodniu zarząd Volkswagena, w ramach wartego wiele miliardów dolarów sojuszu z Fordem, zatwierdził kilka projektów. W roku 2018 Ford stworzył jednostkę biznesową Ford Autonomous Vehicles LLC, zobowiązując się do zainwestowania 4 mld dolarów do 2023 roku. W związku z tym firma zwróciła się do zewnętrznych inwestorów o pomoc w pokryciu rosnących kosztów opracowania autonomicznych pojazdów.

źródło: Reuters

Zobacz również