Volkswagen wprowadza na chiński rynek pojazdy EV

| Gospodarka Aktualności

Volkswagen, idąc za przykładem Tesli, wprowadził na chiński rynek dwa modele elektrycznych samochodów ID.4, zabierając część udziału w tym segmencie czołowemu amerykańskiemu producentowi EV. Modele te są wytwarzane przez spółkę joint venture założoną przez Volkswagena razem z FAW Group. Produkcją modelu ID.4 X zajmuje się osobny podmiot powiązany z SAIC Motor.

Volkswagen wprowadza na chiński rynek pojazdy EV

Modele te wyznaczają początek poważnego wejścia Volkswagena na rynek pojazdów elektrycznych w Chinach, by przejąć rynkowy udział takich firm, jak Tesla i Nio. Seria ID.4 będzie oferowała zasięg ponad 400 km i będzie wyposażona w funkcje bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania.

Stephan Wöllenstein, CEO chińskiej jednostki Volkswagena wskazuje, że do 2023 roku koncern wprowadzi na ten rynek osiem modeli elektrycznych.

Szacuje się, że do 2025 roku sprzedaż na chińskim rynku nowych pojazdów elektrycznych, hybrydowych typu plug-in i napędzanych wodorem wzrośnie do 20% z zaledwie 5% obecnie. W tym roku w Chinach ma zostać sprzedanych około 1,1 mln takich pojazdów.

źródło: Reuters

Zobacz również