Tesle wyprodukowane w Chinach trafią na europejski rynek

| Gospodarka Aktualności

Tesla ogłosiła, że rozpocznie w tym miesiącu eksport samochodów Model 3 wyprodukowanych w Chinach do ponad 10 krajów europejskich, dołączając do rosnącej liczby producentów pojazdów wykorzystujących Chiny jako centrum eksportu pojazdów EV.

Tesle wyprodukowane w Chinach trafią na europejski rynek

Amerykański koncern motoryzacyjny, który zaczął wytwarzać swoje pojazdy w fabryce w Szanghaju, w tym miesiącu wyeksportuje samochody wyprodukowane w Chinach do takich krajów, jak Niemcy, Francja, Włochy i Szwajcaria.

Niemieckie BMW przygotowuje się do eksportu do Europy swojego elektrycznego modelu iX3, wyprodukowanego w zakładzie joint venture w Shenyang, w Chinach, podczas gdy Daimler przenosi produkcję swoich miejskich samochodów marki Smart do Hangzhou Bay.

Tesla rozwija się w Chinach mimo sporu handlowego między Waszyngtonem a Pekinem. Fabryka w Szanghaju jest pierwszym zakładem Tesli zlokalizowanym poza Stanami Zjednoczonymi. Firma zamierza w tym roku wyprodukować 150 tys. pojazdów.

- Wsparcie chińskiego rządu dla przemysłu, innowacyjnych lokalnych firm i klientów korzystających z nowych technologii sprawia, że ​​Chiny są najlepszym rynkiem dla zaawansowanych pojazdów elektrycznych - wskazuje Tesla, dodając, że zwiększy moce produkcyjne i sieć sprzedaży samochodów w Chinach.

Producent pojazdów elektrycznych, który sprzedał w zeszłym miesiącu ponad 11 tys. sztuk Modelu 3 w Chinach, największym na świecie rynku motoryzacyjnym, również pracuje nad dodatkowymi mocami produkcyjnymi w Szanghaju, aby wytwarzać SUV-a - Model Y.

Eksport Modelu 3 do Europy następuje w związku z budową przez Teslę niemieckiej fabryki na obrzeżach Berlina i po ogłoszeniu przez rząd dotacji w wysokości do 9 tys. euro dla nabywców samochodów EV, w tym Modelu 3.

źródło: Reuters

Zobacz również