Tesla zainwestuje ponad 1 mld dolarów w fabrykę pojazdów Cybertruck

| Gospodarka Aktualności

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk ogłosił, że w pobliżu Austin, w Teksasie powstanie fabryka, w której będą produkowane pojazdy EV Cybertruck. Inwestycja wyniesie 1,1 mld dolarów. Zakład powstanie na działce o powierzchni 2 tys. akrów nad rzeką Kolorado, która znajduje się około 13 minut od centrum Austin. Elon Musk powiedział, że Tesla rozważy też przyszłą produkcję w Tulsie, w Oklahomie.

Tesla zainwestuje ponad 1 mld dolarów w fabrykę pojazdów Cybertruck

Nowy Cybertruck Tesli i jego ciężarówka Semi, a także samochody Model 3 i Model Y dla wschodniej części Ameryki Północnej będą powstawać w zakładach zlokalizowanych w Teksasie.

- Tesla jest jedną z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych firm na świecie i jesteśmy dumni, że możemy powitać jej zespół w stanie Teksas - powiedział w oświadczeniu Gubernator Teksasu Greg Abbott. Sekretarz handlu Oklahomy, Sean Kouplen powiedział, że stan będzie aktywnie poszukiwał dostawców Tesli, aby przekonać ich do umiejscowienia w Oklahomie.

Oba stany zaoferowały pokaźne pakiety motywacyjne, w tym dziesiątki milionów dolarów ulg podatkowych, próbując zdobyć jednego z najdroższych producentów samochodów na świecie. Tesla powiedziała władzom Teksasu, że zakład stworzy 5 tys. miejsc pracy. Amerykański koncern ogłosił również urzędnikom z Oklahomy, że w najbliższej przyszłości ma w tym stanie zapewnić 700 tys. miejsc pracy.

źródło: Reuters

Zobacz również