ABB wybuduje za 30 mln dolarów ośrodek R&D technologii ładowania

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

ABB rozpoczęło budowę swojego nowego zakładu w San Giovanni Valdarno we Włoszech, który będzie służył jako globalne centrum rozwoju i produkcji infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Oczekuje się, że obiekt o powierzchni 16 tys. m² będzie gotowy do użytku do końca 2021 roku. Wartość inwestycji w nowy ośrodek wyniesie 30 mln dolarów.

ABB wybuduje za 30 mln dolarów ośrodek R&D technologii ładowania

Obecnie przedsięwzięcie jest następstwem wcześniejszej inwestycji w wysokości 10 mln dolarów w placówkę e-mobilności oraz centrum badawczo-rozwojowe zbudowane w kampusie TU Delft w Heertjeslaan, w Holandii, które ma zostać oficjalnie uruchomione jeszcze w tym roku.

Nowa fabryka będzie wytwarzać szeroką gamę ładowarek DC dla pojazdów elektrycznych, zaczynając od segmentu systemów domowych, po instalacje w miejscach publicznych i te przeznaczone dla miejskiego transportu publicznego. Przedsięwzięcie to pomoże również w dalszym wspieraniu wzrostu i rozwoju technologii ABB w sektorze e-mobilności.

Nowy obiekt będzie oferował integrację cyfrowych rozwiązań ABB AbilityTM. Pozwolą one na pełny wgląd i optymalizację produkcji każdego pojedynczego komponentu oraz połączą zautomatyzowane systemy zarządzania magazynem z działami zakładu. Zautomatyzowane urządzenia do montażu płytek drukowanych oraz systemy monitorowania i testowania zostaną połączone z zakładowym systemem informatycznym.

Na działania badawczo-rozwojowe będzie przeznaczona powierzchnia 3,2 tys. m². Będą one ukierunkowane na wdrażanie nowych rozwiązań, oprogramowania i narzędzi do zarządzania procesami wytwarzania produktu.

Ośrodek zostanie zintegrowany z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak panele słoneczne umieszczone na dachu, zoptymalizowany system ogrzewania i chłodzenia. Zostanie także wprowadzona flota elektrycznych pojazdów dla pracowników, zespołów logistycznych, sprzedażowych i serwisowych, co pomoże zmniejszyć wpływ obiektu na środowisko.

Firma ABB ogłosiła niedawno, że dostarczy technologię ładowania podczas Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA - pierwszej w pełni elektrycznej serii światowych wyścigów.

źródło: ABB