Rośnie zainteresowanie robotami po fabrycznej regeneracji

| Gospodarka Roboty

Rośnie zainteresowanie robotami poddawanymi fabrycznej regeneracji. Wyspecjalizowany zespół firmy ABB w ciągu 25 lat odnowił i zmodernizował tysiące takich maszyn. Dzięki temu roboty mogą ponownie wrócić na linię produkcyjną. Maszyny są odnawiane w globalnym centrum regeneracji ABB zlokalizowanym w czeskiej Ostrawie. Jest to największy na świecie park używanych i regenerowanych robotów. Można tam znaleźć około 400 różnych typów manipulatorów.

Rośnie zainteresowanie robotami po fabrycznej regeneracji

Obecnie popyt na regenerowane urządzenia tego typu jest tak wysoki, że zakład w Ostrawie opuszcza więcej niż jedna maszyna dziennie.

Każdy trafiający do tego zakładu robot jest poddawany rygorystycznym kontrolom, w tym przynajmniej trwającym 16 godzin testom. W centrach ABB naprawiane są nie tylko poszczególne części, ale i modernizowane całe maszyny. Inżynierowie podczas prac korzystają z oryginalnych szkiców technicznych, specyfikacji i danych wymiarowych. Dzięki temu używane roboty oferują taki sam poziom bezpieczeństwa, jakości i wydajności, co nowe maszyny ABB.

Sieć globalnych zakładów ABB zajmujących się regeneracją robotów obejmuje centra w Ostrawie w Czechach, Auburn Hills w Michigan i Szanghaju w Chinach, a także lokalne ośrodki serwisowe w Brazylii, Meksyku, Niemczech i Wietnamie.

źródło: ABB