Tesla chce dostarczać komponenty i oprogramowanie innym producentom

Tesla zamierza dostarczać akumulatory i układy napędowe oraz licencjonować oprogramowanie dla innych producentów samochodów. Amerykański koncern wcześniej dostarczał akumulatory dla Mercedesa i Toyoty w ramach odrębnych kontraktów partnerskich.

Posłuchaj
00:00

Produkcja akumulatorów to obszar, w którym analitycy i przedstawiciele branży wskazują, że Tesla ma przewagę konkurencyjną w porównaniu z tradycyjnymi koncernami motoryzacyjnymi. Obecnie nie zostało jeszcze sprecyzowane jakie rodzaje baterii firma będzie dostarczać.

Tesla aktualnie prowadzi spółkę joint venture z firmą Panasonic, a także zaopatruje się w akumulatory wytwarzane przez chińskiego Contemporary Amperex Technology (CATL) oraz koreański LG Chem. Tesla ma w planach budowę własnego zakładu produkcyjnego akumulatorów we Fremont w Kalifornii, w ramach projektu Roadrunner.

Akumulatory to obecnie najdroższy i najważniejszy komponent pojazdów elektrycznych.

- Podaż może obniżyć próg wejścia na rynek dla początkujących producentów pojazdów elektrycznych, stwarzając potencjalne zagrożenie dla starszych koncernów motoryzacyjnych, które posiadają już własne platformy - powiedział Park Chul-wan, południowokoreański ekspert ds. baterii i profesor na uniwersytecie Seojeong.

Elon Musk powiedział podczas ostatniej telekonferencji dotyczącej wyników finansowych, że prawdziwym ograniczeniem dla rozwoju Tesli jest produkcja ogniw po przystępnej cenie. Dodał, że firma rozszerzy swoją działalność, wykorzystując zasoby Panasonica, CATL i LG Chem.

W roku 2014 właściciel Tesli zapowiedział, że umożliwi innym wykorzystanie swoich patentów w nadziei na przyspieszenie rozwoju samochodów elektrycznych,.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Tesla przenosi siedzibę do Texasu
Wartość Tesli po raz pierwszy przekroczyła 800 mld dolarów
Do 2021 roku przychody z automatyzacji procesów osiągną 1,89 mld dolarów
Tesla zainwestuje ponad 1 mld dolarów w fabrykę pojazdów Cybertruck
Tesle wyprodukowane w Chinach trafią na europejski rynek
Toyota otworzyła w Polsce dział testów i oceny napędów hybrydowych
Tesla jest już warta więcej niż General Motors i Volkswagen łącznie
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów