Rośnie zainteresowanie platformą rozwojową EV opracowaną przez Foxconna

| Gospodarka Aktualności

Otwarta platforma rozwojowa dla pojazdów elektrycznych, opracowana przez Foxconna, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Prawie 100 firm zapytało o przyłączenie się do nowo zaprezentowanej przez Foxconn Electronics otwartej platformy programowo-sprzętowej MIH do rozwoju pojazdów EV.

Rośnie zainteresowanie platformą rozwojową EV opracowaną przez Foxconna

Spółka MIH, założona we współpracy z Yulon Motor, skupia się na elastycznych i dostosowanych do potrzeb klienta modułach kluczowych komponentów, lekkich i zintegrowanych częściach formowanych, architekturze EOG (elektronika, elektryka i automatyka) oraz autonomicznym sterowaniu.

Ponadto, pojazdy elektryczne mogą być modernizowane dzięki oprogramowaniu dostarczonemu przez MIH, a narzędzia technologiczne mogą skrócić czas potrzebny na ich opracowanie i pozwolić na szybsze wejście do segmentu motoryzacyjnego EV. Platforma ta jest atrakcyjna dla tych, którzy są zainteresowani rozwojem pojazdów elektrycznych, ale nie mają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

Według Foxconna, globalnymi partnerami MIH są głównie firmy AWS (Amazon Web Services), Microsoft, Qualcomm, Texas Instruments (TI), STMicroelectronics, Rohm Semiconductor, MediaTek i Contemporary Amperex Technology. AWS zaoferuje wsparcie technologiczne, w tym integrację sprzętu i oprogramowania IoV (Internet pojazdu), rozwój i zastosowanie otwartych platform przetwarzania w chmurze, platform streamingowych oraz usług przeznaczonych dla inteligentnego miasta.

źródło: Digitimes