Foxconn zbuduje fabryki pojazdów EV

| Gospodarka Aktualności

Do roku 2024 Foxconn zamierza zbudować fabryki pojazdów elektrycznych w Europie, Indiach i w Ameryce Północnej lub Południowej. Firma chce szybko rozszerzyć swoją działalność na dynamicznie rozwijającym się rynku EV.

Foxconn zbuduje fabryki pojazdów EV

Wszystkie plany będą obejmować współpracę z samorządami lub przedsiębiorstwami rekomendowanymi przez rząd. W przypadku Europy będzie możliwość pośredniej współpracy z niemieckimi producentami samochodów. Wiele wskazuje na to, że kolejna fabryka powstanie w Ameryce Północnej, w Meksyku, który stał się ważnym ośrodkiem motoryzacyjnych łańcuchów dostaw i kluczową lokalizacją dla Foxconna.

Źródła donoszą, że Foxconn niedawno przejął fabrykę od Lordstown Motors w amerykańskim stanie Ohio. Firma zamierza od kwietnia 2022 roku produkować w tym zakładzie pełnowymiarowe nadwozia przeznaczone na rynek amerykański.

Plany Foxconna zakładają, że w ciągu pięciu lat jego przedsięwzięcie powstające w branży EV osiągnie wartości 35 mld dolarów. Oszacowano, że dochody Foxconna z działalności motoryzacyjnej po raz pierwszy w tym roku przekroczą 10 mld NT.

źródło: Nikkei Asia