DB Schenker wdrożył w Eching autonomiczne wózki widłowe

| Gospodarka Roboty

DB Schenker, po udanym zakończeniu projektu pilotażowego, wdrożył autonomiczne wózki widłowe w magazynie w Eching do codziennych operacji logistycznych. Dostawcą systemu transportowego jest austriacki Agilox. Obecnie DB Schenker z tego usytuowanego pod Monachium obiektu realizuje dostawy komponentów motoryzacyjnych dla znanej niemieckiej marki.

DB Schenker wdrożył w Eching autonomiczne wózki widłowe

Nowy system wykorzystywany jest do przewożenia pustych pojemników na towar, na odcinku około 150 m. Proces ten odbywa się całkowicie bez udziału człowieka. Wcześniej takie działania były wykonywane przy użyciu tradycyjnych wózków widłowych.

Zastosowane pojazdy firmy Agilox wyposażone są w widły z możliwością regulacji ich wysokości. Autonomiczne wózki mogą w krótkim czasie stworzyć mapę otoczenia do poruszania się po terenie danego magazynu. Roboty AGV mogą wykonywać proste zadania, co pozwoli pracownikom skoncentrować się na bardziej złożonych operacjach, szczególnie w okresach szczytowego zapotrzebowania na usługi logistyczne, np. przed świętami.

Firma obecnie analizuje możliwość wykorzystania autonomicznych wózków widłowych również w innych lokalizacjach, w których są świadczone usługi logistyczne.

źródło: Agilox

Zobacz również