W 2021 roku Motional - joint venture Hyundaia - razem z Via uruchomią w USA autonomiczne taksówki

| Gospodarka Aktualności

Spółka joint venture Hyundaia - Motional - we współpracy z zajmującym się transportem publicznym przedsiębiorstwem Via w 2021 roku zamierzają uruchomić w Stanach Zjednoczonych usługę autonomicznych taksówek robotaxi.

W 2021 roku Motional - joint venture Hyundaia - razem z Via uruchomią w USA autonomiczne taksówki

Zgodnie z planami w pierwszej połowie przyszłego roku mają zostać rozpoczęte pierwsze testy usługi. Przedsięwzięcie to ma na celu połączenie bezzałogowych pojazdów Motional z technologią opracowaną przez firmię Via, która oferuje takie funkcje, jak rezerwacje, wyznaczanie tras, przydział pasażerów i samochodów.

W zeszłym tygodniu Motional poinformował, że wznowi usługę mobilności autonomicznej z Lyft w Las Vegas, po wstrzymaniu działalności z powodu pandemii. Partnerstwo wskazuje, że trwają prace nad zapewnieniem odpowiedniego poziomu norm sanitarnych.

Motional, który jest wspólnie zarządzany przez dostawcę samochodów Aptiv, konkuruje z takimi podmiotami, jak Waymo - spółką prowadzoną przez Alphabet, firmą Cruise - zarządzaną przez General Motors oraz firmą Argo AI - prowadzoną przez Forda i Volkswagena.

źródło: Reuters

Zobacz również