DB Schenker otworzy w Czechach wysoce zautomatyzowane centrum logistyczne

| Gospodarka Aktualności

Jeden z największych na świecie dostawców usług logistycznych w przyszłym roku otworzy w regionie Pragi nowy magazyn, który zwiększy możliwości firmy i skróci czas dostaw. Razem z działalnością detaliczną nowe centrum dystrybucyjne będzie nadzorować działania e-commerce B2C, w tym te obejmujące rozległy obszar usług dotyczących zapotrzebowania na produkty spersonalizowane.

DB Schenker otworzy w Czechach wysoce zautomatyzowane centrum logistyczne

Obiekt będzie zlokalizowany w pobliżu lotniska w Pradze i głównej autostrady biegnącej do Niemiec, co umożliwi utrzymywanie bardzo krótkich czasów dostaw do klientów w Europie Środkowej i Wschodniej. Pomimo wysokiego poziomu automatyzacji, centrum będzie wymagało w godzinach szczytu obecności ponad 1000 operatorów. Ośrodek ma rozpocząć działalność latem 2023 roku.

DB Schenker ma w regionie Pragi działające centrum dystrybucyjne, które jednak nie jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Nie zostanie ono zamknięte, ale będzie wykorzystywane do realizowania usług logistyki zwrotnej, w celu zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, a także zmniejszenia ich cyfrowego śladu węglowego.

- Nowe zautomatyzowane centrum logistyczne pozwoli nam zwiększyć nasze możliwości i poprawić wydajność, przygotowując w ten sposób grunt pod dalszy rozwój w regionie. Dzięki temu jesteśmy teraz gotowi rozszerzyć i ulepszyć usługi, które oferujemy naszej szybko rosnącej bazie klientów - mówił Ingo Brauckmann, wiceprezes ds. logistyki kontraktowej w DB Schenker.

Centrum będzie oferować doskonałą jakość usług dzięki wysoce skalowalnemu, modułowemu systemowi G-T-P (goods-to-person) połączonemu z rozbudowanym systemem przenośników i wysokowydajnym sortownikiem do wysyłki paczek, który będzie dostarczony przez partnera DB Schenker, firmę Körber. Oprogramowanie Körbera będzie sterować ponad 100 autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR). W obiekcie zrealizowane zostanie jedno z największych wdrożeń AMR w Europie Wschodniej.

źródło: Robotics & Automation