DB Schenker wdrożył inteligentne okulary i rękawice

| Gospodarka Przemysł 4.0

DB Schenker wdrożył inteligentne okulary Picavi do prac związanych z kompletacją zamówień. Firma docelowo planuje wykorzystywać tego typu urządzenie jako standard w wielu swoich obiektach. Pierwsze takie okulary przetestował zespół w Bremie i Rodgau w Niemczech, a w ostatnim dodatkowo wykorzystano rękawice z wbudowanym skanerem firmy ProGlove.

DB Schenker wdrożył inteligentne okulary i rękawice

Okulary Picavi wykorzystują rozwiązania Google Glass do wyświetlania informacji w polu widzenia użytkownika. Dzięki temu pracownicy nie muszą korzystać z ręcznego skanera i papierowych dokumentów, co zajmowało dodatkowo ręce. Rozwiązanie to pozwala wykorzystać pełny potencjał pracowników i zminimalizować błędy.

Inteligentna rękawica z wbudowanym skanerem ProGlove uruchamia się, gdy użytkownik zaciska dłoń. Obecnie tego typu rozwiązanie jest wykorzystywane przez pracowników magazynu DB Schenker w Eching, niedaleko Monachium.

Po zarejestrowaniu kodu przez skaner, na soczewkach okularów wyświetla się kolejne zamówienie. Użytkownik musi delikatnie spojrzeć w górę w celu jego odczytania, co nie wpływa na ograniczenie pola widzenia. Akumulator zasilający sprzęt przymocowany jest do paska pracownika i waży zaledwie 200 g.

Współpraca z Picavi to najnowszy projekt w zakresie digitalizacji, ponieważ DB Schenker pracuje nad stworzeniem zaawansowanego technologicznie magazynu. Innymi przykładami digitalizacji są szkolenia w wirtualnej rzeczywistości dla kierowców wózków widłowych oraz wdrożenie egzoszkieletów odciążających magazynierów podczas przenoszenia cięższych ładunków.

źródło: Log24