Do 2025 roku przychody z inteligentnej produkcji przekroczą 32 mld dolarów

| Gospodarka Przemysł 4.0

Przychody z digitalizacji procesów produkcyjnych przekroczą 32 mld dolarów do 2025 roku. Ze względu na fakt, że producenci integrują technologie z segmentu IT i OT, do zarządzania swoimi urządzeniami, infrastrukturą i danymi coraz częściej wykorzystują przemysłowe platformy IoT (IIoT) przeznaczone do inteligentnej produkcji. Platformy te pomagają również we wdrażaniu aplikacji, uzyskiwaniu informacji i przekazywaniu ich odpowiednim odbiorcom.

Do 2025 roku przychody z inteligentnej produkcji przekroczą 32 mld dolarów

W związku z tym platformy IIoT są dostępne w różnych wersjach, aby zaspokoić szereg potrzeb. Jednak najbardziej odpowiednią definicją jest platforma Application Enablement Platform (AEP). Firma analityczna ABI Research prognozuje, że do 2025 roku zostanie zainwestowane ponad 32 mld dolarów w te rozwiązania.

Platforma AEP oferuje rozwiązanie do importowania danych, ale często wymagają od partnerów zapewnienia bramek. Niektóre AEP, takie jak Siemens MindSphere, Emerson Plantweb i PTC ThingWorx, zapewniają punkt, który może pobierać dane z urządzeń i działać jak system operacyjny (OS) ze sklepem z aplikacjami.

- Niektóre punkty tego typu koncentrują się bardziej na wydobywaniu i przenoszeniu danych do chmury, podczas gdy inne koncentrują się bardziej na dostarczaniu danych do innych systemów produkcyjnych i korporacyjnych. Jeśli rozwój aplikacji pozostaje otwarty, mogą one być budowane przez dostawcę AEP, od partnerów (nazywanych również platformami), użytkowników końcowych lub niezależnych programistów, podobnie jak sklepy z aplikacjami na smartfony - wyjaśnia Ryan Martin, dyrektor działu ds. badań przemysłowych i produkcyjnych w ABI Research.

W związku z rosnącym wykorzystaniem okularów AR liczba połączeń wzrośnie z 1,4 miliona w 2019 do 20,9 miliona w 2025 (przy CAGR wynoszącym 57%).

- Gwałtowny wzrost liczby połączeń pokazuje, że rozwiązania oparte na AR szybko stają się głównym nurtem technologii w fabryce. Okulary mogą w coraz większym stopniu odpowiadać za część realizowanych planów producentów dotyczących wdrażania personelu, zapewniania szkoleń uzupełniających w kontekście oraz umożliwienia bardziej doświadczonemu personelowi zdalnego wsparcia juniorów. Oprócz dojrzewających przypadków użycia wzrost połączeń jest dowodem na to, że okulary staną się wystarczająco wygodne do noszenia przez dłuższy czas, a inwestycje w sieci komórkowe oznaczają, że oprogramowanie typu embedded może wspierać personel w czasie rzeczywistym - wyjaśnia Michael Larner, główny analityk w ABI Research.

źródło: ABI Research