Technologia AR usprawni procesy produkcyjne

Odkąd pandemia uderzyła w przemysł, znacznie wzrosło zapotrzebowanie na inteligentne procesy produkcyjne i zdalną współpracę. Rzeczywistość rozszerzona (AR) może być zintegrowana zarówno z operacjami zdalnymi, jak i na miejscu, co może pomóc w poprawie wydajności. Producenci powinni przejść przez fazy próbne, zanim zainwestują w zaawansowane urządzenia noszone AR, prywatną sieć 5G i oprogramowanie AR.

Posłuchaj
00:00

Błędy w procesie produkcyjnym są bardzo częste, gdy personel nie przestrzega standardowych procedur. Innym powszechnym problemem w zakładach wytwarzających wiele różnych produktów jest nieefektywność przy modyfikacji linii, ponieważ wymagają one zróżnicowanych procedur i materiałów. Technologia AR może pomóc poprawić wydajność produkcji i zredukować liczbę takich błędów, wyświetlając na ekranie wymagania i etapy postępowania.

Oprogramowanie oparte o AR oferuje precyzyjne rozpoznawanie otoczenia i złożoną edycję treści w środowiskach takich, jak zakłady produkcyjne, placówki medyczne lub transport. Istnieją także uproszczone aplikacje AR przeznaczone do zastosowań edukacyjnych.

Połączenie technologii AR z wewnętrzną siecią 5G otwiera nowe możliwości w zakresie zarządzania procesami produkcyjnymi. Obecnie powszechność urządzeń AR i wykorzystanie infrastruktury 5G w przemyśle jest ograniczone ze względu na wysokie koszty wdrożenia.

Źródło: Digitimes

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Do 2030 roku producenci dóbr konsumenckich wydadzą 24 mld dolarów na digitalizację procesów
Do 2030 roku przemysł farmaceutyczny przeznaczy na cyfryzację ponad 4 mld dolarów
Do 2025 roku przychody z inteligentnej produkcji przekroczą 32 mld dolarów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów