Do 2030 roku producenci dóbr konsumenckich wydadzą 24 mld dolarów na digitalizację procesów

Firma analityczna ABI Research prognozuje, że ogólne przychody fabryk cyfrowych zbliżą się do 24 mld dolarów w 2030 roku, a inwestycje producentów dóbr konsumenckich, dotyczące usług przetwarzania danych i analityki, mają sięgnąć 4 mld dolarów. Dla porównania obecnie jest to 500 mln dolarów.

Posłuchaj
00:00

Producenci inwestują w czujniki i analitykę opartą o IoT, aby monitorować temperaturę i poziomy wilgotności w swoich obiektach oraz stan składników i artykułów spożywczych, i w razie potrzeby sygnalizować przekroczenie dopuszczalnych parametrów. Wielu producentów dóbr konsumenckich podejmuje ambitne projekty związane z przetwarzaniem danych. Na przykład Anheuser-Busch InBev łączy 27 różnych aplikacji planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) w jeden system, a Mars tworzy cyfrowy wątek, by zapewnić widoczność od miejsca pochodzenia surowców do punktu sprzedaży. Firmy technologiczne, takie jak AVEVA, Parsable, Seeq i TeamViewer, są dobrze przygotowane do wspierania producentów w wyodrębnianiu i wykorzystywaniu danych generowanych w ich obiektach.

Wątki cyfrowe będą niezbędne dla producentów dóbr konsumenckich, aby nadążyć za potrzebami poszczególnych segmentów. Muszą oni współpracować ze sprzedawcami detalicznymi i operatorami łańcucha dostaw, aby m.in. przewidywać i przygotowywać się na wzrost popytu, a także utrzymać odpowiedni poziom elastyczności swoich linii produkcyjnych. Działania te pozwolą dostosować zakłady do nowych konfiguracji produktów, a także dysponować wymaganą dokumentacją dla organów regulacyjnych.

Źródło: ABI Research

Powiązane treści
Technologia AR usprawni procesy produkcyjne
Rynek cyfrowych bliźniaków osiągnie wartość 86 mld dolarów
Intel buduje demonstracyjną fabrykę 4.0
Transformacja cyfrowa w okresie pandemii
Duży wzrost na rynku IIoT
Rocznie 50 mld dolarów strat przez nieplanowane przestoje
Do 2030 roku przemysł farmaceutyczny przeznaczy na cyfryzację ponad 4 mld dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów