Amazon zbuduje zrobotyzowane centrum logistyczne w Wirginii

| Gospodarka Aktualności

Amazon ogłosił realizację projektu zrobotyzowanego centrum logistycznego w hrabstwie Henrico w stanie Wirginia, w USA, co spotkało się z pozytywną reakcją lokalnego gubernatora Ralpha Northama. Zakład o powierzchni 650 tys. ft² ma zapewnić 1000 nowych miejsc pracy. Obiekt ma być wyposażony w zrobotyzowane stanowiska logistyczne. Przedsięwzięcie to pozwoli stworzyć pierwszy tego typu obiekt w środkowej Wirginii. Jego uruchomienie planowane jest na rok 2022.

Amazon zbuduje zrobotyzowane centrum logistyczne w Wirginii

Amazon rozpoczął swoją działalność w Wirginii w 2006 roku, w Sterling. Od tego czasu firma rozwinęła swoją infrastrukturę logistyczną, obejmując ponad 10 centrów operacyjnych i sortowani oraz stacji dostaw. Oprócz siedziby firmy w Arlington Amazon posiada również 13 oddziałów w sieci handlowej Whole Foods Market i trzy centra Prime Now.

Od 2010 roku inwestycje Amazona wniosły dodatkowe 17,5 mld dolarów do gospodarki Wirginii i pomogły stworzyć ponad 52,1 tys. pośrednich miejsc pracy - od pracy w budownictwie i logistyce po usługi. Ponadto Amazon zobowiązał się do zainwestowania ponad 700 mln dolarów w szkolenia podnoszące kwalifikacje dla 100 tys. pracowników w USA.

źródło: Robotics&aAutomation