Amazon zainwestował 100 mln dolarów w infrastrukturę logistyczną

| Gospodarka Aktualności

Amazon poinformował, że zainwestował 100 mln dolarów w otwarcie nowych magazynów w Meksyku, w tym pierwszych centrów wysyłkowych poza gęsto zaludnionym obszarem stołecznym, w celu zaoferowania szybszych dostaw.

Amazon zainwestował 100 mln dolarów w infrastrukturę logistyczną

Nowe lokalizacje obejmują dwa centra logistyczne - jedno w pobliżu północnego miasta Monterrey, a drugie w pobliżu miasta Guadalajara - a także budynek pomocniczy na obrzeżach Meksyku. Amazon otworzył również 12 stacji dostawczych, zwiększając ich łączną liczbę do 27 w całym kraju.

Monterrey i Guadalajara to dwie największe strefy metropolitalne kraju po rozległym obszarze Meksyku. Nowe obiekty zajmują łącznie 69 tys. m² i zapewniają 1,5 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy. Łącznie Amazon prowadzi teraz pięć centrów logistycznych, dwa budynki pomocnicze i dwa centra klasyfikacji w Meksyku, gdzie rozpoczął swoją działalność w 2015 roku.

Enrique Alfaro, gubernator stanu Jalisco, w którym znajduje się Guadalajara, powiedział, że nowy lokalny magazyn pomoże większej liczbie małych i średnich firm skrócić czas i zredukować koszty dostaw.

Amazon stara się również zaistnieć w Brazylii, gdzie niedawno otworzył swoje piąte - jednocześnie największe - centrum logistyczne w kraju, o powierzchni 100 tys. m².

źródło: Reuters